koronavirusKıbrıslıtürkler için güneydeki aşıya erişim ile ilgili detaylar

Kıbrıs Cumhuriyeti Basın ve Enformasyon Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs Cumhuriyeti yurttaşları ve Kıbrıs’ta yasal olarak ikamet edenlerden Ulusal Aşı Planı çerçevesinde aşılama için başvuruda bulunmak isteyenler aşağıdaki linkler aracılığıyla Sağlık Bakanlığı’nın ilgili talimatları doğrultusunda başvuruda bulunabilecekler.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 15, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Basın ve Enformasyon Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs Cumhuriyeti yurttaşları ve Kıbrıs’ta yasal olarak ikamet edenlerden Ulusal Aşı Planı çerçevesinde aşılama için başvuruda bulunmak isteyenler aşağıdaki linkler aracılığıyla Sağlık Bakanlığı’nın ilgili talimatları doğrultusunda başvuruda bulunabilecekler.

Genel sağlık sistemine kayıtlı olanlar

Örneğin: adanın güneyde yaşayan veya çalışan Kıbrıslıtürkler aşağıdaki link aracılığıyla ulaşabilecekleri İngilizce metinde belirtilen Sağlık Bakanlığı’nın talimatlarını uygulayarak başvuruda bulunup, kendi arzuladığı gün ve saatte aşılamanın yapılabilmesi için randevusunu COVID-19 Aşılama Portalı üzerinden ayarlayabilecekler.

Linke erişmek için tıklayınız >>>

Genel sağlık sisteminde kaydı olmayanlar

Genel Sağlık Sistemine kayıtlı OLMAYANLAR (örneğin Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kontrolü altındaki bölgelerde ikamet etmeyen Kıbrıslıtürkler) aşağıdaki link aracılığıyla ulaşabilecekleri İngilizce formu doldurup, bu formla birlikte Kimlik Kartı veya Hastane Kartı kopyasını da ilişikte ekleyerek, [email protected] adresine elektronik posta yoluyla veya Prodromou 1 ve Heilonos 17, 1449, Lefkoşa adresindeki Sağlık Bakanlığı’na normal posta yoluyla göndererek veya Sağlık Bakanlığı Hastane Kimlikleri Dairesi’ne elden teslim ederek başvuruda bulunabilecekler.

İngilizce forma ulaşım linki

BU BAŞVURUNUN YAPILMASININ ARDINDAN, Basın ve Enformasyon Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı söz konusu talebin onayı ile ilgili kontrolü yaptıktan sonra, başvuru sahibinin COVID-19 Aşılama Portalı’na kayıt olma imkanını etkinleştirecektir.

Basın ve Enformasyon Bürosu açıklamasında, aşılama için yapılan başvurunun Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanıp onaylanmadığına dair başvuru sahibinin bilgilendirileceğini ve böylece başvuru sahibinin kendi arzuladığı gün ve saatte aşılamanın yapılabilmesi için randevusunu COVID-19 Aşılama Portalı üzerinden ayarlayabileceğini kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık