AktüelGazedda'nın Gündemi“Kıbrıslırum toplumunun bir üyesi olarak, Kıbrıslıtürk vatandaşlarımızdan özür diliyorum”

Kıbrıslırum Chris Voniati, kişisel Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımla, Kıbrıslıtürk vatandaşlardan özür diledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 2, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıslırum Chris Voniati, kişisel Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımla, Kıbrıslıtürk vatandaşlardan özür diledi.

Kıbrıslırum Chris Voniati, Kıbrıslıtürk toplumundan özür diledi. Kişisel sosyal medya hesabından paylaşım yapan Voniati, “kendi etnik tarafımdaki faşist suçluların 1974’teki TC işgalinden önce on yıllarca sizi öldürüp, yakıp, tecavüz ederek cezasız kalmalarından, dokunulmazlıklarından utanç duyuyor ve özür diliyorum” dedi.

Voniati’nin açıklaması şöyle:

“Kıbrıslırum toplumunun bir üyesi olarak, Kıbrıslıtürk vatandaşlarımızdan özür dilemem gerektiğini hissediyorum.

Ana akım medyamızın tek taraflılığı ve zehrinden utanıyor ve özür diliyorum. Hristiyan Ortodoks eğitim sistemimizin etnik-merkezliliğinden, yarattığı dışlamalardan, hoşgörüsüzlükten, Kıbrıslırum öğrencilerin kalplerine ve zihnine aşıladığı milliyetçi zehirden utanıyor ve özür diliyorum.

Kendi etnik tarafımdaki faşist suçluların 1974’teki TC işgalinden önce on yıllarca sizi öldürüp, yakıp, tecavüz ederek cezasız kalmalarından, dokunulmazlıklarından utanç duyuyor ve özür diliyorum.

Bunca yıldır siz boğucu Türkiye uygulamaları (asimilasyon politikaları, ekonomik bağımlılık vb.) karşısında direnirken benim toplumum sizi yalnız bıraktığı için, Türkiye’den bağımsızlık ve yeniden birleşme için yapılan kitlesel protesto ve direnişlerinize katılmadığımız için utanıyor ve özür diliyorum.

Çoğunun kirli kariyerleri bölünmüşlüğü araçlaştırarak nefret saçan, bizi ayrı tutmaya dayalı bir manipülasyona dayanan, yoz ve ikiyüzlü hükümet ve siyasi liderliğimizden utanıyor ve özür diliyorum.

Bunlar ve daha niceleri için, içtenlikle özür dilerim.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık