PolitikaKıbrıslırum Öğrenci Birliği PSEM’den Başsağlığı ve Dayanışma Mesajı

Kıbrıs’ın güneyinde öğrenci birliği PSEM, Kıbrıs’ın kuzeyinde öğrencilerin yaşam kalitesi taşabiyle düzenlediği eylemlerle dayanıştığını açıklayarak hayatını kaybeden öğrencilerin ailelerine başsağlığı diledi. PSEM tarafından yapılan yazılı açıklamada önceki gün meydana gelen kazada iki öğrenci ve bir şöförün hayatını kaybetmesi sonrası öğrenciler ve ardından Sendikal Platform’un yaşam kalitesi talebiyle eylemler düzenlediğine dikkat çekildi. Açıklamada meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilendi. Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından karar verilen saat düzenlemesinin Kıbrıs gibi küçük bir ülkeyi ikiye bölmesinin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 1, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde öğrenci birliği PSEM, Kıbrıs’ın kuzeyinde öğrencilerin yaşam kalitesi taşabiyle düzenlediği eylemlerle dayanıştığını açıklayarak hayatını kaybeden öğrencilerin ailelerine başsağlığı diledi.

PSEM tarafından yapılan yazılı açıklamada önceki gün meydana gelen kazada iki öğrenci ve bir şöförün hayatını kaybetmesi sonrası öğrenciler ve ardından Sendikal Platform’un yaşam kalitesi talebiyle eylemler düzenlediğine dikkat çekildi. Açıklamada meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilendi.

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından karar verilen saat düzenlemesinin Kıbrıs gibi küçük bir ülkeyi ikiye bölmesinin kabul edilemez olduğu belirtilen açıklamada saat düzenlemesinin kazaya sebep olan etkenlerden biri olduğu belirtildi.

PSEM, açıklamanın sonunda Kıbrıs’ta federal çözüm temelinde özgürlük ve yeniden birleşmeyi talep ettikleri ni belirtilerek, bunun Kıbrıslı öğrencilerin eğitim ve sosyal konularda karşılaştığı problemlere karşı ortak mücadele imkanı sağlayacağına dikkat çekildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık