AktüelSanatKıbrıslılar ifade özgürlüğü için sokağa indi

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde bir lisede müdür olan sanatçı George Gavriel hakkında Eğitim Bakanlığı tarafından açılan soruşturma sonrasında Kıbrıslırumlar ifade özgürlüğü talebiyle sokağa indi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 18, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde bir lisede müdür olan sanatçı Yorgos Gavriil hakkında Eğitim Bakanlığı tarafından açılan soruşturma sonrasında Kıbrıslırumlar ifade özgürlüğü talebiyle sokağa indi.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde İsa ve Papaz tasvirleri yapan, sistem karşıtı görüşleriyle bir anda dikkatleri üzerine çeken sanatçı Yorgos Gavriil’e destek vermek için eylem düzenlendi. Bugün gerçekleşen eylemde, 250 civarında eylemci Eğitim Bakanlığı önünde toplanarak ifade özgürlüğüne destek verdi.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde bir okulda müdürlük görevini yürüten ve aynı zamanda da sanatçı olan Yorgos Gavriil, Kıbrıs tarihinden ve günümüzden tanınmış kişiler ile dini temaları ilişkilendirdiği resimleri sebebiyle “infial” yaratmıştı.

Gavriil’in, İsa’yı Omonoia futbol takımının bir taraftarı ve motosiklet sürerken gösterdiği resimlerinin yanı sıra, Başbiskopos Hrisostomos ve Grivas’a da yer verdiği bazı resimleri kamuoyunun tepkisiyle karşılaşmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık