AktüelGazedda'nın GündemiKıbrıslı Türk Genç Profesyoneller Birliği kuruldu

Yurt dışında bulunan her sektörden genç profesyoneli bir araya getirmeyi hedefleyen Kıbrıslı Türk Genç Profesyoneller Birliği, 9 Haziran tarihinde gerçekleştirilen genel kurulun ardından 10 Haziran 2021 tarihinde İngiltere'de kuruldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yurt dışında bulunan her sektörden genç profesyoneli bir araya getirmeyi hedefleyen Kıbrıslı Türk Genç Profesyoneller Birliği, 9 Haziran tarihinde gerçekleştirilen genel kurulun ardından  10 Haziran 2021 tarihinde İngiltere’de kuruldu.

Uzun süreden bu yana 3. ülkelerde çalışan genç profesyoneller arasında eksikliği hissedilen, yurt  dışında bulunan her sektörden profesyonel gencin düşünce ve deneyimlerini bir çatı altında  toplayarak sosyal dayanışma ruhunu en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen Birlik, 10 Haziran 2021’de  kuruldu. Farklılıkların zenginlik getirdiği bilinciyle hareket ederek kariyerlerinin başındaki gençlere  yol göstermeyi ve sonraki nesillere sürdürülebilir, kurumsal bir miras bırakmayı amaçlamaktadır.

Birlikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Birliğimizin esas amacı dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayıp çalışan genç Kıbrıslı Türk profesyoneller  arasında bir köprü oluşturarak Kıbrıs’ın kuzeyindeki toplumun sosyo-ekonomik düzeyinin  gelişimine katkıda bulunmaktır. Üyelerimizin sosyo-ekonomik, bilim, sanat ve sosyal sorumluluk  projelerinde sadece katılımcı değil, yön veren bireyler olmaları idealimizdir. Birliğimiz, üyelerin meslek hayatlarında edindiği tecrübe ve kazanılan bilgileri ile Kıbrıs’ın kuzeyindeki toplumun  gelişimine nasıl katkı koyulabileceğinin yollarını bulmayı ve kariyer seçimi yapacak, kariyerine yeni  başlamış veya başlamak üzere olan genç Kıbrıslı Türklere destek olup, yol göstermeyi amaçlamaktadır.

9 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen ilk genel kurulun ardından Birliğin resmî olarak  yönetim, denetim ve disiplin kurulları belirlenmiş olup Haziran 2021 tarihinden itibaren Birliğin kadrolarında görevlendirilen isimler aşağıdaki gibi yer almaktadır.

Yönetim Kurulu:
Başkan: Gazi Öznacar
Başkan Yardımcısı: Can Kafaoğlu
Başkan Yardımcısı: Toykan Özdeğer
Genel Sekreter: Cenk Kafaoğlu
Bütçe ve Sponsorluklar Sekreteri: Oltar Aytaçoğlu
Dış İlişkiler ve Lobicilik Sekreteri: Şerife Üstüner
Etkinlik Sekreteri: Diva Başay
Halkla İlişkiler Sekreteri: Ataman Kınış
Hukuki İşler Sekreteri: Halide Kalfaoğlu
Eğitim ve Öğrenci Sekreteri: Mehmet Üstüner
Üyelikler Sekreteri: Ali Şevketoğlu
Örgütlenme Sekreteri: Ayşe Şendil
Kariyer Sekreteri: Dilem Ruhluel

Denetleme Kurulu:
Dilay Güven
Dolunay Doğahan
Hüseyin Bıçak

Disiplin Kurulu:
Sermet Zorlu
Meral Başay
İnci Erbilen

Üyelik formlarına ve Birlik tüzüğüne www.ktgpb.org adresi üzerinden ulaşılabileceği duyurulu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık