AktüelGazedda'nın GündemiKıbrıs’ın tarih anlatısı projesi başlıyor

Prof. Dr. Niyazi Kızılyürek, dün akşam katıldığı Gazedda'nın Gündemi programında, yeni bir proje hazırladığını ve projenin Avrupa'da onay gördüğünü duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Prof. Dr. Niyazi Kızılyürek, dün akşam katıldığı Gazedda’nın Gündemi programında, yeni bir proje hazırladığını ve projenin Avrupa’da onay gördüğünü duyurdu.

Avrupa Parlamentosu Parlamenteri Niyazi Kızılyürek, dün akşam Damla Dabis Özel’in hazırlayıp sunduğu “Gazedda’nın Gündemi” adlı programa konuk oldu. Yeni kitabı Ulus Kaçağı ve 20 Temmuz’la ilgili konuşan Kızılyürek, yeni projesiyle ilgili ilk kez duyuruda da bulundu.

Kızılyürek, Avrupa’da yeni bir proje hazırladığını ifade ederek, Avrupa Sol Grubu’nun, Kıbrıs’taki tarih anlatısı üzerine bir araştırma yapmasını kabul ettiğini duyurdu.

Kızılyürek açıklamasında, Kıbrıs’ta iki toplumda tarihin nasıl anlatıldığı ile ilgili bir proje hazırladığını belirterek, proje kapsamında Almanya ve Fransa’nın da karşılaştırılacağını belirtti.

Bu iki ülkenin de tarihinde pek çok kez savaş yaşandığını belirten Kızılyırek, “bu ülkeler, tarihlerini nasıl anlatıyorlar onlara bakacağım. Umarım yıl sonuna kadar tamamlanacak. Avrupa Birliği bu tür projelere yakın duruyor” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık