KültürKıbrıs’ın Şarap Tarihi Paris’te Anlatılacak

Kıbrıs şarabının ana özellikleri ve zengin tarihi Paris’te gerçekleştirilecek “Uluslararası Bağ ve Şarap Örgütü” atölye çalışmalarında anlatılacak. 9 Aralık tarihinde Paris’te gerçekleştirilecek “Uluslararası Bağ ve Şarap Örgütü” atölye çalışmalarına, baş konuşmacı olarak katılacak olan Kıbrıs Cumhuriyeti Tarım, Kırsal Kalkınma ve Çevre Bakanı Nikos Kuyialis, Kıbrıs şarabının ana özellikleri ve zengin tarihini tanıtacak. Resmi açıklamaya göre, Kuyialis, şarap sektörünün neden tarım ekonomisinin başlıca kaynağı olduğu nedenlerini tanıtmaya çalışacak. Paris’te yabancı ülke diplomatlarına, şarap dergilerine ve uzman şarap...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 7, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs şarabının ana özellikleri ve zengin tarihi Paris’te gerçekleştirilecek “Uluslararası Bağ ve Şarap Örgütü” atölye çalışmalarında anlatılacak.

9 Aralık tarihinde Paris’te gerçekleştirilecek “Uluslararası Bağ ve Şarap Örgütü” atölye çalışmalarına, baş konuşmacı olarak katılacak olan Kıbrıs Cumhuriyeti Tarım, Kırsal Kalkınma ve Çevre Bakanı Nikos Kuyialis, Kıbrıs şarabının ana özellikleri ve zengin tarihini tanıtacak.

Resmi açıklamaya göre, Kuyialis, şarap sektörünün neden tarım ekonomisinin başlıca kaynağı olduğu nedenlerini tanıtmaya çalışacak.

Paris’te yabancı ülke diplomatlarına, şarap dergilerine ve uzman şarap web sitelerine ve ayrıca profesyonel odaklanma alanlarına seslenen atölye çalışmasında, 26 çeşit Kıbrıs şarabının etiketleri tanıtılacak. Bunların arasında Kıbrıs’ı temsilen beyaz Xynisteri ve kırmızı Maratheftiko şarabı da bulunuyor. Özellikle Commandaria şarabının tanıtımına da büyük önem veriliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık