PolitikaKıbrıs’ın Mısır Eski Büyükelçisi Tutuklandı

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Mısır eski büyükelçisi ve ateşesi tutuklandı. Araba satımında yasadışı yollara başvurulduğu iddialarını araştırmak amacıyla polis Mısır’daki Kıbrıs’ın eski bir büyükelçisi ve ataşesini tutukladı. Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu’nun haberine göre söz konusu araba Mısır’daki Kıbrıs büyükelçiliğine 2002 yılında 34 bin euroya satın alınmış ve 2013 yılında 2 bin 430 euroya satılmıştı. Arabanın satımı için Dışişleri Bakanlığında iki üyesi tutuklananlar olan üç kişilik bir komisyon kurulmuştu. Yakalanan kişilerin arabanın sade bir memur olan Mısır’daki Yunanistan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 4, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Mısır eski büyükelçisi ve ateşesi tutuklandı.

Araba satımında yasadışı yollara başvurulduğu iddialarını araştırmak amacıyla polis Mısır’daki Kıbrıs’ın eski bir büyükelçisi ve ataşesini tutukladı.

Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu’nun haberine göre söz konusu araba Mısır’daki Kıbrıs büyükelçiliğine 2002 yılında 34 bin euroya satın alınmış ve 2013 yılında 2 bin 430 euroya satılmıştı. Arabanın satımı için Dışişleri Bakanlığında iki üyesi tutuklananlar olan üç kişilik bir komisyon kurulmuştu. Yakalanan kişilerin arabanın sade bir memur olan Mısır’daki Yunanistan elçiliği ikinci konsolosuna satılmasını önerdikleri tesbit edildi.

Araba  7 Nisan 2015 tarihinde Kıbrıs’a getirildi ve 2016 Şubatında büyükelçiliğin eski ataşesi olan ve şimdi başka bir dairede çalışmakta olan kişi adına kaydedildi. Bu kişinin, söz konusu arabanın satılması önerisi yapan komisyonun üyesi olduğu belirtiliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık