koronavirusKıbrıs’ın kuzeyine Türkiye’den asker gelmeye devam ediyor

Bakanlar Kurulu aldığı karar doğrultusunda Kıbrıs'ın kuzeyine kara, deniz veya hava yollarından yolcu taşınması yasaklanmıştı. Öte yandan, GazeddaKıbrıs'ın edindiği bilgiye göre, Mağusa Limanı'na yolcu gelişi devam ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 17, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bakanlar Kurulu aldığı karar doğrultusunda Kıbrıs’ın kuzeyine kara, deniz veya hava yollarından yolcu taşınması yasaklanmıştı. Öte yandan, GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgiye göre, Mağusa Limanı’na yolcu gelişi devam ediyor.

Bakanlar Kurulu kararıyla Kıbrıs’ın kuzeyine yolcu gelişi tamamen yasaklanmasına rağmen, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı askerlerin adaya gelişi sürüyor. GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgide, dün Kıbrıs’ın kuzeyine Mağusa Limanı üzerinden 28 askerin geldiği ve bugün de askerlerin gelmesinin beklendiği kaydedildi.

Edinilen bilgide, askerlerin adaya geldiği anda, askeri araçla teslim alındığı ve karantinaya alındığı da bildirilirken, gelen kişilere test uygulanıp uygulanmadığı ise bilinmiyor.

Türkiye’deki vaka sayısı 74 bin 193

Türkiye’deki pozitif koronavirüs vakası sayısı 17 Nisan 12.30 itibariyle 74 bin 193. Vakaların bin 643’ü hayatını kaybederken 7 bin 89 kişi de iyileşerek taburcu oldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık