koronavirusKıbrıs’ın kuzeyinden güneyine 5 vaka daha

Kıbrıs Cumhuriyeti yetkilileri Pazar günü yapılan 1.176 laboratuvar testinden 7 yeni koronavirüsü vakası tespit edildiğini bildirdi. Bu rakamlarla toplam koronavirüsü vakası 1.021’e yükseldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 13, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs Cumhuriyeti yetkilileri Pazar günü yapılan 1.176 laboratuvar testinden 7 yeni koronavirüsü vakası tespit edildiğini bildirdi. Bu rakamlarla toplam koronavirüsü vakası 1.021’e yükseldi.

Birinci vaka, ikinci ve üçüncü rahatlatma tedbirleriyle işlerine geri dönen çalışanlar için belirlenen test program çerçevesinde yapılan 249 testte, Baf’ta bir otelde çalışan bir kadında görüldü.

İkinci kişi, 10 Temmuz’da Sırbistan’dan Kıbrıs’a gelen Doxa futbol takımının bir oyuncusu oldu. Vaka, futbol takımlarının oyuncuları için yaptırdığı testlerde tespit edildi. Sağlık Bakanlığı 86 özel test yaptırıldığını bildirdi.

Diğer 5 pozitif vaka, Kokkinotrmithia’daki Pournara kabul merkezinde bulunan mültecilere yapılan testlerde tespit edildi. Bu mülteciler Türkiye üzerinden Kıbrıs’ın kuzeyine gelen mülteciler oluyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık