AktüelEkolojiKıbrıs’ın kuzeyinde sıradan bir gün

Kıbrıs’ın kuzeyinde sıradan bir gün yaşanıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyinde sıradan bir gün yaşanıyor. Gazeteci Hasan Yıkıcı kişisel sosyal medya hesabından Dikmen bölgesindeki Arpalıklı Taşocağı’nda yaşanan patlamayı ve ilgililerin ilgisini yazdı. Yıkıcı, patlamanın ardından deprem olduğunu düşündüğünü belirttiği açıklamasında, patlamadan sonraki manzarayı da fotoğraf olarak paylaştı.

Yıkıcı’nın açıklaması şöyle:  

Az önce Dikmen bölgesindeki Arpalıklı Taşocağı’nda çok büyük bir patlama gerçekleştirildi. Ciddi bir sallanma yaşandı. Geçen yıl deprem olduğunda “taşocağında yine patlama oldu” demiştim. Az önce ise büyük bir deprem olduğunu sandım.

Olayın ardından tam 10 kez Jeoloji ve Maden Dairesi’ni aradım. 10.’uncu aramamda sonunda telefona bakan oldu. Hakkını yemeyim, benimle konuşan kişi konuya ilgi gösterdi ve harekete geçeceklerini söyledi. Ben de takipçisi olacağımı belirttim.

Ardından Çevre Dairesi’ni aradım. En azından ilk aramamda telefona baktılar. Sekreter ‘ilgili kişiye’ bağladı. ‘İlgili kişi’ konunun kendilerinin alanı olmadığını, bu işlere Jeoloji Dairesi’nin baktığını söyledi. “Taşocaklarının çevreye zararı yok mu yani” diye sorunca da “e tamam ilgili kişiye aktarırım bunu” dedi. Diğer ‘ilgili’ kişiyle ben konuşmak istedim. İzinde olduğunu söyledi ve telefonu kapadı.

Söyleyeceklerim bu kadar.

Fotoğraf, patlamadan sonraki manzara.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık