AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusKıbrıs’ın kuzeyinde ilk koronavirüs vakası

Pazartesi akşamı Kıbrıs’ın kuzeyine gelen bir turiste yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 10, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Almanya’nın Balingen şehrinden Pazar akşamı 30 kişilik bir turist kafilesi ile kktc’ye gelen 65 yaşındaki kadın turist Pazartesi akşamı ateşi çıkması üzerine karantina merkezine alınarak tetkikleri yapıldı ve bu sabah alınan sonuçta hastanın covid 19+ olduğu ortaya çıktı.

Northern Travel şirketi ile Ercan Havaalanı’na inen 30 kişilik turist kafilesi özel bir servisle Mağusa’da bir otele götürüldü. Otel karantinaya alındı ve temaslı takibi başlatıldı.

Hastanın genel durumunun iyi olduğu ve tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft