koronavirusLefke bölgesinde ilk vaka ortaya çıktı

Sağlık Bakanlığı bugün Kıbrıs'ın kuzeyinde 1 pozitif vaka daha ortaya çıktığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 9, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

kktc’deki koronavirüs vakalarında bugünkü veriler açıklandı. Bugün 191 test yapıldı, Lefke’de 1 pozitif vaka tespit edildi. Toplam vaka sayısı 96’ya yükseldi. 1’i yoğun bakımda olmak üzere 49 hastanın tedavisi sürüyor.

Sağlık Bakanlığı, bugün yapılan 191 koronavirüs testinden bir pozitif vaka çıktığını ve ülkedeki toplam vaka sayısının 96’ya yükseldiğini açıkladı.

Bugüne kadar yapılan test sayısı 3 bin 615’e yükselirken, 44 hasta iyileşip taburcu oldu. Halen 1’i yoğun bakımda olmak üzere 49 hasta var.

Yurt dışından gelen 950 kişi ise devletin gözetimi altında tutuluyor.

İlk koronavirüs vakasının 9 Mart’ta görüldüğü KKTC’de bugüne kadar 2’si Alman turist 1’i KKTC’li toplam 3 kişi hayatını kaybetti.

Bu arada, Başbakanlık Kriz Merkezi koronavirüs verilerinin bölge ve yaş detaylarını grafiklerle ve görsellerle duyurdu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık