koronavirusKıbrıs’ın kuzeyinde 1 kişinin daha sonuçları pozitif çıktı

Sağlık Bakanı Ali Pilli BRT’ye yaptığı açıklamada, hali hazırda tedavisi devam eden hasta ile yakın temas içinde olan bir kişiye yapılan testin sonucunun da pozitif çıktığını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sağlık Bakanı Ali Pilli BRT’ye yaptığı açıklamada, hali hazırda tedavisi devam eden kktc vatandaşı bir hasta ile yakın temas içinde olan bir kişiye yapılan testin sonucunun da pozitif çıktığını açıkladı.

Pilli bu vaka ile kktc’li pozitif hasta sayısının 4’e, tedavisi devam eden 28 yabancı vaka ile toplam hasta sayısının 32’ye yükseldiğini belirtti.

Bugüne kadar Kıbrıs’ın kuzeyindeki toplam pozitif vaka sayısı 35’e yükseldi. Açıklanan son rakamlar sonrasında Kıbrıs genelinde vaka sayısı şöyle oldu:

Kıbrıs’ın kuzeyi: 35 vaka (3 taburcu)

Kıbrıs’ın güneyi: 81 vaka (5 taburcu)

Üsler Bölgesi: 3 vaka

Toplam: 118 vaka (8 taburcu)

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık