koronavirusKıbrıs’ın kuzeyinde 1 aydır yeni vaka yok

Kıbrıs'ın kuzeyinde son bir aydır yeni tip koronavirüs vakası tespit edilmedi. Sağlık Bakanı Ali Pilli, son 24 saatte yapılan test sayısının 67 olduğunu, pozitif bir vakaya rastlanmadığını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 18, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyinde son bir aydır yeni tip koronavirüs vakası tespit edilmedi. Sağlık Bakanı Ali Pilli, son 24 saatte  yapılan test sayısının 67 olduğunu, pozitif bir vakaya rastlanmadığını açıkladı.

Bakan Pilli, dün Covid-19 testlerinin , Mağusa Devlet Hastanesi, Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, Cengiz Topel Hastanesi ve Girne Akçiçek Hastanesi Ateş ve Öksürük Polikliniklerine giden vakalara yapıldığını söyledi.  

Son yeni vaka 17 nisan’da

Ülkede toplam test sayısı 30 bin 295 olurken, 17 Nisan’dan bu yana yeni vaka tespit edilmedi.

Kıbrıs’ın kuzeyinde ilk koronavirüs vakası 10 Mart’ta Almanya’dan gelen 65 yaşındaki bir kadın turistte tespit edilmişti.

10 Mart-17 Nisan arasında toplam 108 vaka tespit edildi. 4 kişi hayatını kaybederken tedavi gören 104 kişi taburcu oldu. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık