AktüelGazedda'nın GündemiKıbrıs’ın kuzey yarısında açık yol kalmadı!

Kıbrıs'ın kuzey yarısında dün akşamdan beri devam eden yoğun yağışlar dolayısıyla neredeyse tüm yollar kapatıldı!
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Ülke genelinde dün akşam saatlerinden itibaren yoğun şekilde devam eden yağışlar, hayatı olumsuz etkiliyor. Polis Basın Subaylığı ülke genelinde birçok noktada trafiğin olumsuz yönde etkilendiğine dair duyurular yapıyor.

Kapanan yollara ek olarak birçok yolda da su birikintileri bulunuyor. Polis Basın Subaylığı tarafından sabah saatlerinden itibaren yapılan açıklamalar şöyle:

07.25: Yolların Son Durumu

Su taşkını  nedeniyle trafik akışına kapatılan Aslanköy- Paşaköy Anayolu bu sabahtan itibaren  yeniden trafiğe açıldı.

Taşpınar – Güzelyurt Anayolu halen trafiğe kapalı bulunuyor. 

Lapta oteller bölgesi ile Karşıyaka arası, yağan yağmur nedeniyle yollar içinde yer yer su  birikintileri mevcut. 

Lefkoşa Girne  Anayolu boğaz bölgesi şiddetli yağış nedeniyle görüş mesafesi azalmakta ve dağdan gelen su yer yer yol içerisine akmaktadır. Bu güzergahları kullanacak sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmeleri önemle rica olunur.

10.01: Girne – Değirmenlik Anayolu (Dağyolu) üzerinde aşırı yağışlar nedeniyle çamurlu suların  yol içerisine akması sonucu yolda kayganlık meydana gelmiştir. Gerekli emniyet tedbirleri alınmış olup trafik kontrollü olarak sağlanmaktadır.  Bu güzergahı kullanacak sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmeleri önemle rica olunur.

10.57: Taşkent – Dikmen – Boğazköy yollarında yağış nedeniyle dağdan gelen suların yol içerisine akması sonucu yer yer göllenmeler oluşmuştur. Bu güzergahları kullanacak sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmeleri önemle rica olunur.

11.05: Dikkat Girne Dağyolu’nda buzlanma! Girne – Değirmenlik Anayolunun zirve kısmında buzlanma meydana gelmiştir.  Bu güzergahı kullanacak sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmeleri, mecbur kalınmadıkça da bu yolun kullanılmaması  önemle rica olunur.

11.22: Yılmazköy – Çamlıbel Anayolu üzerinde derenin taşması sonucu, sular  yolun üzerinden akmaktadır. Bu güzergahı kullanacak sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmeleri önemle rica olunur.

12.02: Tatlısu – Geçitkale Anayolunun, Mersinlik piknik alanı bölgesinde dolu yağışı nedeniyle yolda kayganlık ve buzlanma meydana gelmiştir.  Bu güzergahı kullanacak sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmeleri önemle rica olunur.

12.10: Lefkoşa’da Dr Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde, Cezaevi ışıkları ile Altınbaş (Alpet) ışıkları arası yol su altında kaldığından Mağusa gidiş yönü trafik akışına kapatılmıştır.

12.25: Lefkoşa’da, Ortaköy trafik ışıkları ile Hastane Çemberi arasında kalan yol su altında kaldığından dolayı Ortaköy’den hastane gidiş yönü trafik akışına kapatılmıştır.

13.26: Girne – Değirmenlik Anayolu (Dağyolu) üzerinde toprak kaymasının olduğu noktada ekzavator ile çalışma yapılacağından dolayı salon araçlar için ulaşım Araköy içerisinden sağlanacak, ağır vasıtalar ise çalışma bitene kadar yolda bekletilecektir. Mecbur kalınmadıkça bu güzergahın  kullanılmaması önemle rica olunur.

14.29: Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde bulunan, Cezaevi ışıkları ile Altınbaş petrol ışıkları arasında kalan yol su altında kaldığından çift yönlü olarak trafik akışına kapatılmıştır. Ayrıca Metropol Süpermarketin  bulunduğu Şht Kemal Ünal Caddesi de su altında kaldığından trafiğe kapatılmıştır. 

Ortaköy trafik ışıkları ile Hastane Çemberi arasında kalan yol, tek şerit olarak trafiğe açılmıştır.

Girne – Değirmenlik Anayolu üzerinde ekzavator ile yapılan çalışma tamamlandığından yol yeniden trafiğe açılmıştır.

15.38: Lefkoşa – Gazimağusa Anayolunun,  Haspolat Çemberi ile Girne Dağyolu çemberi arasıda Mağusa gidiş yönü su altında kaldığından trafiğe kapatılmıştır.  Ulaşım, iki çember arasında Mağusa geliş yönündeki çift şeritli yoldan, gidiş ve geliş olarak sağlanmaktadır.

18.04: Lefkoşa Dr Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde bulunan cezaevi trafik ışıkları meydana gelen arızadan dolayı devre dışı kalmıştır. Bu güzergahı kullanacak sürücülerin yavaş,  dikkatli ve  kontrollü olarak kavşaktan geçmeleri önemle rica olunur.

18.12: Kantara – Mersinlik anayolu üzerinde oluşan sis dolayısıyle görüş mesafesi bir metreye kadar düşmüştür. Ayrıca Kantara – Mersinlik ve Turnalar – Kantara yolları üzerine kayalar düşmüştür. Bu güzergahları kullanacak sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmeleri önemle rica olunur.

18.30: Güzelyurt’ta Diren Tarım önlerinden başlayan,  Güzelyurt – Akdeniz eski yolu su taşkını nedeniyle trafik akışına kapatılmıştır.

18.35: Lefkoşa’da Dr Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde, Mağusa gidiş yönüne kapalı olarak bulunan  cezaevi trafik ışıkları ile Altınbaş petrol ışıkları arasındaki yol yeniden trafiğe açıldı. Ancak cezaevi ışıklarındaki arıza devam etmektedir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık