AktüelKültürKıbrıs’ın kültürel mirasını tanıtacak yeni proje: “Efsanelerin Kalbinin Attığı Yer”

Proje, kırsalda, dağlık ve daha da uzak bölgelerde turizmi geliştirmeyi amaçlıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Adanın zengin kültürel mirasından esinlenen “Efsanelerin Kalbinin Attığı Yer” projesi, kırsalda, dağlık ve daha da uzak bölgelerde turizmi geliştirmeyi amaçlıyor.

Kıbrıs Cumhuriyeti Turizm Müsteşarı Savvas Perdios, perşembe günü Prastio Evdim köyünde düzenlenen etkinlikte, Kıbrıs’ın kültürel mirasını tanıtacak yeni bir proje olan “Heartland of Legends“, (Efsanelerin Kalbinin Attığı Yer) isimli bir sunum yaptı.

KHA’da yer alan haberde yapılan basın açıklamasına göre, adanın zengin kültürel mirasından esinlenen projenin, kırsalda, dağlık ve daha da uzak bölgelerde turizmi geliştirmeyi amaçlıyor.

Ziyaretçileri, Kıbrıs’ın doğasına, gelenek ve yaşam biçimine yakınlaştırarak merkezi bir dairesel güzergâh ve çeşitli temalarla adanın çeşitli bölgelerinin otantik deneyimleri sunulacak.

Tematik güzergâhlar projenin diğer aşamalarında ek deneyimlerle sürekli zenginleştirilecek.

Basın açıklamasına göre, bugünlerde daha fazla seyahat severler ziyaret ettikleri yerlerde gerçekten deneyim yaşama fırsatı ele geçirmeyi, yerel gastronomi ve kültürle tanışmayı bekliyorlar; dolayısıyla projenin köylere, halka, üreticilere ve girişimlere yerlerini ve ürünlerini tanıtma fırsatı vereceği belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık