koronavirusKıbrıs’ın güneyine 69.403 doz AstraZeneca aşısı

Teslimat tarihleri 7 Şubat ve 17 Şubat
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 31, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa İlaç Ajansı tarafından geçtiğimiz gün onaylanan AstraZeneca aşısı Şubat’ta Kıbrıs’a gönderilecek. Kıbrıs Cumhuriyeti Şubat ayında toplam 69.403 doz AstraZeneca aşısı alacak.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada üretici şirketin verdiği bilgilere göre, Kıbrıs’a 69.403 doz AstraZeneca aşısı verileceği duyuruldu.

Sağlık Bakanlığı, açıklamasında, 18 yaş ve üstü insanlarda COVID-19’u önlemek amacıyla  COVID-19 aşısı AstraZeneca’nın koşullu pazarlama izni için Avrupa İlaç Ajansı EMA’nın tavsiyesine atıfta bulundu. Açıklamada, “Bu gelişmeyi takiben ve üretici firmanın verdiği bilgilere göre, Kıbrıs şubat ayında toplam 69.403 doz aşı alacak” dendi.

Açıklamada teslimat tarihlerinin 7 Şubat ve 17 Şubat olarak belirlendiği, üçüncü bir partinin ise şubat sonunda teslim edileceği duyuruldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık