AktüelEkolojiKıbrıs’ın güneyinden kuzeyine anlamlı yardım

Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Kyriakos Koushos, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Kıbrıs'ın kuzeyindeki büyük yangını söndürme çabalarına destek verdiğini bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 18, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Kyriakos Koushos, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Kıbrıs’ın kuzeyindeki büyük yangını söndürme çabalarına destek verdiğini bildirdi.

Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA) açıklamalarda bulunan Koushos, yardım isteğinin Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan geldiğini, Orman Dairesi yangınla mücadele uçağının dün öğlenden itibaren yangın söndürme çabalarına katıldığını, Devlet Arama ve Kurtarma helikopterinin de destek verdiğini söyledi. 

Kıbrıs Cumhuriyeti, istenmesi halinde üç itfaiye aracını da işgal bölgelerine göndermek üzere hazırda tuttu.

Bir soruyu yanıtlayan Koushos, Akıncı’nın doğrudan Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı’ndan bir yetkiliyle temas ettiğini ve isteğini ilettiğini, yetkilinin Cumhurbaşkanı Anastasiades’e bilgi verdiğini ve talimat aldığını anlattı. 

Akıncı Anastasiades’e teşekkür etti

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nicos Anastasiades, pazar günü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile telefonda görüştü.

Yazılı bir açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Kyriakos Koushios, Akıncı’nın Cumhurbaşkanı’na, isteğine hemen yanıt verdiği ve dün Omorfo bölgesinde çıkan yangını söndürme çalışmalarına yardım için yangın söndürme uçağı gönderdiği için teşekkür ettiğini belirtti.

Sözcü, Cumhurbaşkanı’nın Akıncı’ya Kıbrıslı Türk vatandaşlarına mümkün olan her türlü yardıma hazır olduğunu söylediğini kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..