koronavirusKıbrıs’ın güneyinde vaka sayısı 58 oldu!

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde 9 yeni vaka ortaya çıktı. Çıkan vakalarla birlikte, Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki toplam vaka sayısı 58’e yükseldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde 9 yeni vaka ortaya çıktı. Çıkan vakalarla birlikte, Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki toplam vaka sayısı 58’e yükseldi.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Konstantinos Yiannou, koronavirüs vakalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Yiannou yaptığı açıklamasında, Kıbrıs’ın güneyinde 9 yeni vakanın daha tespit edildiğini ve vaka sayısının 58’e çıktığını açıkladı.

Yiannou ayrıca, 9 vakadan 4’ünün daha önce pozitif koronavirüs vakası olarak tespit edilen kişilerle temas halinde bulunduğunu, geri kalan 5 vakanın ise yurt dışından adaya gelenlerde tespit edildiğini belirtti.

Son tespit edilen vakalarla birlikte Kıbrıs genelindeki vaka sayısı 80’e çıktı.

Vakaların 58’i güneyde, 20’si kuzeyde ve 2’si de üsler bölgesinde tespit edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft