İnsanKıbrıs’ın Güneyinde Transseksüel Hakları Meclis Komitesinde Görüşülmeye Başlandı

Kıbrıs’ın güneyinde cinsiyet değiştiren kişilerin doğum belgesi ve akabinde kimlik kartlarını da değiştirmelerinin yolunu açacak düzenlemeler Temsilciler Meclisi’nin ilgili komitesinde görüşülmeye başlandı. TAK’ın Politis ve diğer gazetelerden aktardığı haberine göre, cinsiyet değiştiren kişilerin resmi belgelerini de değiştirmelerine olanak veren herhangi bir düzenlemenin olmadığını belirtirken, Kıbrıs’ın güneyinde yaklaşık 8 bin 500 transseksüelin bulunduğunu yazdılar.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 15, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde cinsiyet değiştiren kişilerin doğum belgesi ve akabinde kimlik kartlarını da değiştirmelerinin yolunu açacak düzenlemeler Temsilciler Meclisi’nin ilgili komitesinde görüşülmeye başlandı.

TAK’ın Politis ve diğer gazetelerden aktardığı haberine göre, cinsiyet değiştiren kişilerin resmi belgelerini de değiştirmelerine olanak veren herhangi bir düzenlemenin olmadığını belirtirken, Kıbrıs’ın güneyinde yaklaşık 8 bin 500 transseksüelin bulunduğunu yazdılar.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık