AktüelkoronavirusKıbrıs’ın güneyinde kısıtlı çapta gevşetmeler yürürlüğe girdi

"bugünden itibaren Nisan sonuna kadar yürürlüğe girdi"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde Bakanlar Kurulu’nun karar aldığı kısıtlı çapta gevşetmeler, bugünden itibaren Nisan sonuna kadar yürürlüğe girdi.

Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu’nun haberine göre Cuma günü Kıbrıs çapındaki orta okul öğrencileri sınıflara geri dönüyor ve Limasol’daki ilkokullar açılıyor. Gevşetmeler çerçevesinde, özel dershanelerde ve özel eğitim kurumlarında bir sınıfta bulunabilecek kişi sayısı, eğitici de dahil olmak üzere 7’ye yükseltildi.

Ayrıca Kıbrıs Atletizm Federasyonu ve Sağlık Bakanlığı’nın protokolleri temelinde havuzlarda ve spor salonlarında bulunacak kişi sayısı da arttırılıyor ve açık hava tesislerinde bireysel sporlara ve şampiyonlara izin veriliyor.

Bugünden itibaren, şans oyunları ve bet ofislerinde, müşterilere sadece masalarda hizmet edilmesi koşuluyla, müşterilerin dış alanlarda bulunmasına izin verilecek.

Yeni gevşetmeler çerçevesinde hafta sonları istisnai dolaşımlarla ilgili mesaj hakkı 2’den 3’e çıkarılıyor. Bakanlar Kurulu, Paskalya döneminde tedbirlerde değişiklik yapılması olasılığını değerlendirecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık