AktüelkoronavirusKıbrıs’ın güneyinde aşılananların sayısı 10 bini geçti

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde koronavirüs salgını karşısında başlatılan aşılama kampanyası çerçevesinde düne kadar 10 bin 226 kişi aşılandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 17, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde koronavirüs salgını çerçevesinde aşılananların sayısının dün itibariyle 10 bini geçtiği bildirildi.

TAK’ın haberine göre Alithia ve diğer gazeteler, Kıbrıs Cumhuriyeti’nde koronavirüs salgını karşısında başlatılan aşılama kampanyası çerçevesinde düne kadar 10 bin 226 kişinin aşılandığını yazdılar.

Gazete, pazartesi günü 3 bin 466 kişinin daha aşılanması için randevu sisteminin açıldığını belirtirken, ikinci doz aşılamalara ise bugün başlanacağını aktardı.

Gazete bir diğer haberinde ise, yurt dışından gelişlerde talep edilen ve uygulanan kriterleri belirleyen kategorilerde yer alan ülkelerde değişikliğe gidildiğini yazdı.

Habere göre, Kıbrıs’a gelirken negatif PCR testi sunulması ve/veya karantina gerekmeyen A kategorisinde Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur ve Tayvan olmak üzere sadece dört ülke kalırken, B grubunda bulunan Sırbistan, İsveç, Letonya, Litvanya, Estonya gibi birçok ülke, riskli ülkeler sınıfı olan C kategorisine alındı.

202 VAKA 

Gazete bir diğer haberinde ise, dün 70 yaşındaki bir kişinin daha koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiğini ve 8 bin 14 test sonucunda 202 yeni vakaya rastlandığını yazdı.

Habere göre bu vakalardan 52’si temaslı takibi sonucunda tespit edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık