AktüelkoronavirusKıbrıs’ın güneyinde aşılanan kişi sayısı 15 bini aştı

16-22 Ocak tarihleri arasında toplamda 7,153 aşılama yapıldı
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 23, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde Covid-19’a karşı aşı yapılan kişi sayısı 15 bini aştı.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre aşılama portalında Pazartesinden itibaren 90 yaş üzeri kişiler için 5 binden fazla randevu açılacak. Portal, sabah saat 9’da 27 Ocak ile 5 Şubat tarihleri arasında yapılacak 5,448 aşı randevusu için açılacak.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, randevuların tükenme hızına göre, vatandaşlar bir sonraki yaş kategorisi hakkında bilgilendirilecek. Randevu almış olan 80 yaş üstü kişiler yeni düzenlemeden etkilenmeyecek ve aşılarını normal bir şekilde yaptıracak.

Açıklamaya göre aynı zamanda Linopetra ve Limasol aşılama merkezleri faaliyete geçiyor ve Latça, Lakadamya ve Baf’taki sağlık merkezlerine aşılama ekipleri gönderiliyor. Ayrıca, Larnaka, Lakadamya ve Mağusa’daki aşılama merkezlerinin çalışma saatleri uzatılıyor.

Kıbrıs’ın gğneyinde 16-22 Ocak tarihleri arasında toplamda 7,153 aşılama yapıldı. Aşının ilk dozunu yaptıran kişilerin sayısı 15.322’ye yükseldi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık