koronavirusKıbrıs’ın güneyinde Aralık ayında rekor ölüm

Kıbrıs’ın güneyinde Aralık ayında koronavirüse bağlı en yüksek ölümler görüldü...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 19, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı verilere göre, pandeminin başladığı günden bu yana vefat eden 87 kişiden 38’sinin Aralık ayında vefat ettiğini gösteriyor.

Salgının başlamasından bu yana Limasol 36 kişiyle en fazla ölümün olduğu şehir oldu. Onu 24 kişiyle Lefkoşa, 12 kişiyle Larnaka, 9 kişiyle Baf ve 4 kişiyle Mağusa izliyor.

Resmi verilere göre Mart 2020’den 16 Aralık’a kadar toplam 110 ölüm Koronavirüsten kaynaklanırken bunlardan 72’si erkek 38’i kadın oldu.

110 ölümden 85’inin ölüm nedeninin Koronavirüs olduğu açıklanırken 85 kişiden 55’inin erkek 30’unun kadın olduğu belirtildi.

31 kişinin ölüm yaşı 80-84 bandında olurken ölümlerin beşte biri 75-79 yaş grubunda yer aldı.

Aralık ayında ölenlerin sayısı kasım ayıdan yüzde 20 daha fazla oldu.

Pandeminin başladığı günden bugüne ki, toplam ölüm oranı yüzde 17 idi, Koronavirüse bağlı en yüksek sayıda ölümler bu yılın 49’uncu haftasında gerçekleşti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..