koronavirusKıbrıs’ın güneyinde 9 yeni vaka

Kıbrıs CUmhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs'ın güneyinde 9 yeni vaka ortaya çıktığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 19, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Kıbrıs’ın güneyinde 9 yeni vaka tespit edildi. Az önce Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs Cumhuriyeti’nde toplam vaka sayısı 64’e çıktı. Ada çapındaki koronavirüs vakası ise 87 oldu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, yeni tespit edilen vakaların altısının, daha önce pozitif test alan bir vakayla temas eden kişiler arasında ortaya çıktığını, diğer üç vakanın ise, Bulgaristan, İtalya ve İngiltere’den dönen bireyler arasında tespit edildiğini kaydetti.

Sağlık Bakanlığı’na göre, güneydeki 67 Covid-19 enfeksiyonlarının 37’sinin daha önce pozitif çıkan vakalarla temas eden kişiler arasında olduğu kaydedildi.

Son çıkan vakalarla birlikte, Kıbrıs genelinde dağılım şöyle oldu:

Kıbrıs’ın güneyi: 64

Kıbrıs’ın kuzeyi: 20

Üsler bölgesi: 3

Toplam: 87

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık