AktüelPolitikaKıbrıs’ın güneyinde 19 kişi insan ticareti kurbanı

Kıbrıs'ın güneyinde bu yılın ilk 9 ayında, muhtemel insan ticareti kurbanı işlemi yapılan toplam 140 kişiden 19’unun insan ticareti kurbanı olduğu teşhis edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 2, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs’ın güneyinde bu yılın ilk 9 ayında, muhtemel insan ticareti kurbanı işlemi yapılan toplam 140 kişiden 19’unun insan ticareti kurbanı olduğu teşhis edildi.
Fileleftheros’un Kıbrıs Adalet Bakanlığı’nın meclise ilettiği verirlere dayandırdığı haberine göre, Adalet Bakanlığı İnsan Ticaretiyle Mücadele Birimi tarafından 1 Ocak-30 Eylül 2019 döneminde toplam 12 vaka incelendi.
30 şüphelinin karıştığı bu 12 vakada 19 kişi insan ticareti kurbanı olarak tanımlandı.

19 kişiden 8’inin cinsel sömürü, 2’sinin çalışma maksatlı sömürü, 2 kadının hem cinsel hem çalışma maksatlı sömürü, 2’sinin suç işletmek maksatlı sömürü ve kız bebek olduğu kaydedilen 1’inin de yasadışı evlat edinmek maksatlı insan ticareti kurbanı olduğu teşhis edildi. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık