AktüelPolitikaKıbrıs’ın güneyinde 19 kişi insan ticareti kurbanı

Kıbrıs'ın güneyinde bu yılın ilk 9 ayında, muhtemel insan ticareti kurbanı işlemi yapılan toplam 140 kişiden 19’unun insan ticareti kurbanı olduğu teşhis edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 2, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs’ın güneyinde bu yılın ilk 9 ayında, muhtemel insan ticareti kurbanı işlemi yapılan toplam 140 kişiden 19’unun insan ticareti kurbanı olduğu teşhis edildi.
Fileleftheros’un Kıbrıs Adalet Bakanlığı’nın meclise ilettiği verirlere dayandırdığı haberine göre, Adalet Bakanlığı İnsan Ticaretiyle Mücadele Birimi tarafından 1 Ocak-30 Eylül 2019 döneminde toplam 12 vaka incelendi.
30 şüphelinin karıştığı bu 12 vakada 19 kişi insan ticareti kurbanı olarak tanımlandı.

19 kişiden 8’inin cinsel sömürü, 2’sinin çalışma maksatlı sömürü, 2 kadının hem cinsel hem çalışma maksatlı sömürü, 2’sinin suç işletmek maksatlı sömürü ve kız bebek olduğu kaydedilen 1’inin de yasadışı evlat edinmek maksatlı insan ticareti kurbanı olduğu teşhis edildi. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©