koronavirus“Kıbrıs’ı ortadan ayıran çizgiye “sınır muamelesi” yapılması kabul edilemez”

Üçüncü Toplum Forumu tarafından Türkçe, İngilizce ve Yunanca yapılan çağrıda, toplumların geçmişte pek çok salgını ortak mücadele ile yendikleri de anımsatıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 9, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Üçüncü Toplum Forumu tarafından Türkçe, İngilizce ve Yunanca yapılan çağrıda, toplumların geçmişte pek çok salgını ortak mücadele ile yendikleri de anımsatıldı.

Açıklama şöyle:

1-Yurdumuz Kıbrıs’ı ortadan ayıran çizgiye “sınır muamelesi” yapılması kabul edilemezdir.

2- ‘Geçişlerle’ ilgili karar alınırken, İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi’nin görüşlerine saygı duyulmalıdır.

3- Kıbrıslı liderleri sorumluluk almaya davet ediyoruz: İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi tek gündem ‘GEÇİŞLER’ başlığında toplantıya çağrılmalıdır.

4- Karantina uygulamalarının özgürlükleri ortadan kaldırmasını reddediyoruz. Öğrenciler adanın güneyinde okullarına, işçiler iş yerlerine geri dönmelidir. Eğitim ya da çalışma hakkının engellenmesine seyirci kalamayız. İşçilerin bu zor koşullarda işsizliğe sürüklenmesine izin vermemeliyiz.

5- Kıbrıs’ın dışa açılım ve yurt dışından gelişlerle ilgili kararları alırken azami bir duyarlılık, dikkat ve sorumlulukla hareket edilmelidir.

Unutmayalım; Kıbrıs adasında geçmişte toplumlar pek çok küresel salgını “ortak mücadele” ile yenmiştir. Bugün de bölünerek değil birleşerek hareket edelim.

Tüm sivil toplum örgütlerini birlikte hareket etmeye ve Kıbrıs’ta birlikteliği sağlamak için çaba harcamaya davet ediyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık