AktüelEkonomi PolitikKıbrıs’a uygulanan silah ambargosunun kalkması için yasa önerisi

Amerikan Kongre üyeleri Demokratlardan Ted Deutch ve David Cicilline ile Cumhuriyetçilerden Gus M. Bilirakis, çarşamba günü Doğu Akdeniz’de Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail arasında büyüyen ortaklığı desteklemek amacıyla çift partili, çift meclisli Doğu Akdeniz Güvenlik ve Enerji Ortaklığı 2019 Yasa’sını Kongre’ye sundu. Senato Dış İlişkiler Komitesi Kıdemli Kongre Üyesi Demokratlardan Senatör Bob Menendez ve Cumhuriyetçilerden Senatör Marco Rubio Senato arkadaşını tanıttı. Yasa tasarısı, bir ABD-Doğu Akdeniz Enerji Merkezi yaratılması dâhil ABD’nin bölgesel enerji takibini, son keşfedilen...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 23, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Amerikan Kongre üyeleri Demokratlardan Ted Deutch ve David Cicilline ile Cumhuriyetçilerden Gus M. Bilirakis, çarşamba günü Doğu Akdeniz’de Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail arasında büyüyen ortaklığı desteklemek amacıyla çift partili, çift meclisli Doğu Akdeniz Güvenlik ve Enerji Ortaklığı 2019 Yasa’sını Kongre’ye sundu.

Senato Dış İlişkiler Komitesi Kıdemli Kongre Üyesi Demokratlardan Senatör Bob Menendez ve Cumhuriyetçilerden Senatör Marco Rubio Senato arkadaşını tanıttı.

Yasa tasarısı, bir ABD-Doğu Akdeniz Enerji Merkezi yaratılması dâhil ABD’nin bölgesel enerji takibini, son keşfedilen doğal gaz alanlarının gelişimini desteklemeyi ve Doğu Akdeniz Gaz Forumu’na katılımı, ayrıca Yunanistan’a güvenlik yardımı yetkisi ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ne uygulanan silah ambargosunun kaldırılmasını öngörüyor ve var olan savunma işbirliğini artıracak. Yasa tasarısı bundan başka ABD Kongresi, Türkiye’nin bölgesel saldırgan politikasını veya politikalarının takibinde ABD’nin ve ortaklarının çıkarlarının tehdidini görmezlikten gelemeyecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık