BilimKıbrıs, UNESCO Uluslararası Bioetik Kongresine Ev Sahipliği Yapacak

Kıbrıs, önümüzdeki Mart ayında, ilk kez Bioetik, Tıp Etiği Ve Sağlık Hukuku (Bioethics, Medical Ethics & Health Law) adlı UNESCO Uluslararası Bioetik Kongresine ev sahipliği yapacak. Kongreyi organize eden “TECOMA SERVICES LIMITED” yazılı açıklamasında, kongrenin 21-23 Mart 2017 tarihinde Limasol’da gerçekleşeceğini ve 70 ülkeden 600 katılımcının yer almasının beklendiğini duyurdu. Katılımcılar arasında, uluslararası örgütlerden temsilciler, doktorlar, avukatlar, akademisyenler, bioetik örgüt temsilcileri, Dünya Sağlık Örgütü (World Medical Association) gibi dünya çapından örgüt ve UNESCO yüksek temsilcileri...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 3, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs, önümüzdeki Mart ayında, ilk kez Bioetik, Tıp Etiği Ve Sağlık Hukuku (Bioethics, Medical Ethics & Health Law) adlı UNESCO Uluslararası Bioetik Kongresine ev sahipliği yapacak.

Kongreyi organize eden “TECOMA SERVICES LIMITED” yazılı açıklamasında, kongrenin 21-23 Mart 2017 tarihinde Limasol’da gerçekleşeceğini ve 70 ülkeden 600 katılımcının yer almasının beklendiğini duyurdu. Katılımcılar arasında, uluslararası örgütlerden temsilciler, doktorlar, avukatlar, akademisyenler, bioetik örgüt temsilcileri, Dünya Sağlık Örgütü (World Medical Association) gibi dünya çapından örgüt ve UNESCO yüksek temsilcileri bulunacak.

Kongrenin, büyük öneminden dolayı, şu ana kadar Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs Ulusal Bioetik Komitesi, Dünya Doktorlar Birliği ve UNESCO Cyprus himayesi altında bulunduğu ve Kıbrıs Turizm Örgütü tarafından desteklendiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, tartışmalar, atölye çalışmaları ve rapor aracılığı oturumlar gibi çeşitli yollardan bilgi değişimi ve bilgilendirme teatisinde bulunulduğu belirtildi.

UNESCO Chair in Bioethics ise, Kıbrıslı katılımcılar için özel fiyatlar uygulayarak, ilgililere kongreyi izleme çağrısında bulunundu. Üç günlük veya tek günlük katılım olanakları sağlanan kongreye yapılacak ön kayıtlarda indirimler verilecek.

Örgüt, bilimsel programlara ilgi gösterenlere, internet aracılığıyla,  kendilerini ilgilendiren konularla ilgili 30 Kasım 2016 tarihine kadar bir özet göndermeleri çağrısında da bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için ilgililer: www.bioethics-conferences.com adresine  başvurabilir, ya da kongre organizasyon şirketi TECOMA SERVICES LIMITED ile  +35724659706, 99356998, telefondan veya
email [email protected] ile iletişime geçebilirler.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık