Müzakereler“Kıbrıs Sorununun Çözümü AB’nin Önceliklerinden Biri”

Avrupa Komisyonu, Kıbrıs sorununun çözümünün Avrupa Birliği(AB)’nin önceliklerinden biri olduğuna dikkat çekti. Avrupa Komisyonu’nun Basın Sözcüsü Margaritis Schinas, Avrupa Komisyonu’nun, İsviçre’nin Mont Pelerin’de yapılan görüşmeler dâhil, Kıbrıs’ın yeninden birleşmesini hedefleyen müzakerelerde “ihtiyaç duyulması durumunda her hangi bir yardımı” vermeye hazır olduğunu vurguladı. Kıbrıs Haber Ajansı’na açıklamada bulunan Schinas, Avrupa Komisyonu Başkanı’nın Kıbrıs sorununun çözümünün Avrupa Birliği’nin önceliklerinden biri olarak geliştirdiğini hatırlattı. Schinas, devamla, Başkan Juncker’in ilgili taraflarla sürekli ve doğrudan temasta bulunduğunu da açıkladı. Sözcü, Avrupa...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 7, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Komisyonu, Kıbrıs sorununun çözümünün Avrupa Birliği(AB)’nin önceliklerinden biri olduğuna dikkat çekti.

Avrupa Komisyonu’nun Basın Sözcüsü Margaritis Schinas, Avrupa Komisyonu’nun, İsviçre’nin Mont Pelerin’de yapılan görüşmeler dâhil, Kıbrıs’ın yeninden birleşmesini hedefleyen müzakerelerde “ihtiyaç duyulması durumunda her hangi bir yardımı” vermeye hazır olduğunu vurguladı.

Kıbrıs Haber Ajansı’na açıklamada bulunan Schinas, Avrupa Komisyonu Başkanı’nın Kıbrıs sorununun çözümünün Avrupa Birliği’nin önceliklerinden biri olarak geliştirdiğini hatırlattı.

Schinas, devamla, Başkan Juncker’in ilgili taraflarla sürekli ve doğrudan temasta bulunduğunu da açıkladı.

Sözcü, Avrupa Birliği’nin Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması sürecini hem aktif, hem siyasi hem de teknik olarak desteklediğini ifade ederek, şu ana kadar kaydedilen ilerlemeyi memnuniyetle karşıladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık