AktüelKıbrıs Sorunu“Kıbrıs sorunundaki yeni çaba başarılı olmaması halinde Maraş kaybedilecek”

PIK’e konuşan DİSİ başkanı Averof Neofytou, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs sorunundaki yeni çabası başarılı olmaması halinde bir Tsunami ile karşı karşıya kalınacağını ve Maraş’ın kaybedileceğini ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

PIK’e konuşan DİSİ başkanı Averof Neofytou, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs sorunundaki yeni çabası başarılı olmaması halinde bir Tsunami ile karşı karşıya kalınacağını ve Maraş’ın kaybedileceğini ifade etti.

İki devletli çözüm için Türk tarafının tavizsiz tavırları göz önüne alındığında, önümüzdeki sürecin beklentileri hakkında sorulan soruya ise, DİSİ Başkanı, gayri resmi beş taraflı konferans öncesi bu konuda açıklama yapmayacağını dile getirdi.

Zaman zaman Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in başka bir çözüm yolu için bazı düşünceler paylaştığı konusunda yorum yapması istenen Neophytou, kendisine böyle bir şeyden hiç bahsetmediğini ve üzerinde anlaşmaya varılan iki bölgeli-iki toplumlu federasyon dışında başka bir çözüm çerçevesini tartışmadığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in ilan edilen tüm tutumlarının DİSİ’nin ilan edilen pozisyonları ile örtüştüğünü söyledi Averof Neophytou’nun da iki devletle asla taviz vermeyeceği sonucuna vardı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık