AktüelMedya OdasıKıbrıs Postası muhabiri saldırıya uğradı

Bafra’da dün meydana gelen trafik kazasında 24 yaşındaki motosiklet sürücüsü Levent Bertaş’ın ağır yaralanmasına neden olmakltan sorumlu tutulan Dipkarpaz Eski Belediye Başkanı Baki Borak İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Haber takibi için mahkemeye giden Kıbrıs Postası muhabiri Nadire Bahadi ise sanık yakınları tarafından darp edildi. Darp olayı ile ilgili açıklama yapan Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) bu saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, hesabının yargı yoluyla sorulacağını vurguladı. Basın-Sen’in Genel Sekreter Serkan Soyalan imzasıyla yaptığı açıklama şöyle: “İskele...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 5, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Bafra’da dün meydana gelen trafik kazasında 24 yaşındaki motosiklet sürücüsü Levent Bertaş’ın ağır yaralanmasına neden olmakltan sorumlu tutulan Dipkarpaz Eski Belediye Başkanı Baki Borak İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Haber takibi için mahkemeye giden Kıbrıs Postası muhabiri Nadire Bahadi ise sanık yakınları tarafından darp edildi.

Darp olayı ile ilgili açıklama yapan Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) bu saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, hesabının yargı yoluyla sorulacağını vurguladı.

Basın-Sen’in Genel Sekreter Serkan Soyalan imzasıyla yaptığı açıklama şöyle:

“İskele Kaza Mahkemesi’nde mesleğini yapmaya çalışan bir meslektaşımızın, sanık yakınları tarafından darp edildiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Kıbrıs Postası muhabiri Nadire Bahadi, takip etmekte olduğu trafik kazası duruşmasının ardından mahkemeye getirilen sanığı görüntülemek istediği esnada, sanık yakınlarının sözlü saldırısına maruz kalmasına müteakip, polisin kendisine “görüntü alma” demesiyle, bu saldırılar fiziki saldırıya dönüşerek, darp edilmiştir.

Kamuoyunu aydınlatmak göreviyle, zor şartlarda mesleğini yapmaya çalışan gazetecilere yönelik gerçekleşen bu saldırı kabul edilebilecek bir davranış değildir. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri ve görevini yapmakta olan bir gazetecinin, görevini yapmasını engelleyecek söylemlerde bulunan polis mensubunu kınıyoruz.

Olayın yaşanması ile birlikte, saldırıyı gerçekleştirenler aleyhinde İskele Polis Müdürlüğü’ne şikayette bulunan meslektaşımızın yanında olduğumuzu ve hukuki anlamda da takibini yapacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz. Unutulmasın ki, bu ülkede mesleğini yapmaya çalışan gazeteciler, yalnız değildir ve yapılan her bir saldırının hesabı da yargı yoluyla sorulacaktır.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..