AktüelKıbrıs SorunuKıbrıs müzakereleri hakkında online kütüphane

Kıbrıs Müzakereleriyle ilgili tüm bilgi ve belgeleri içeren halka açık yeni bir Online Kütüphane artık üç dilde yayında.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 7, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Müzakereleriyle ilgili tüm bilgi ve belgeleri içeren halka açık yeni bir Online Kütüphane artık üç dilde yayında. Bu kapsamlı Politika Rehberi on yılları kapsayan barış sürecindeki kilit dönüm noktalarına ve konulara dair şeffaflığa ve farkındalığa katkıda bulunmak amacıyla Kıbrıs Diyalog Forumu (KDF) tarafından hazırlanmış ve online olarak yayınlandı.

Forumun Ortak Bilgi Kaynaklarının bir parçası olan rehber, Kıbrıs müzakereleriyle ilgili gerçeklere dayanan bilgiler sağlamak üzere tasarlandı. Rehbere İngilizce, Rumca ve Türkçe olarak KDF web sitesinden ve aşağıdaki linki kullanarak doğrudan erişmek mümkün:

libguides.cydialogue.org/siyasetrehberi

Kullanımı çok kolay olan bu dijital kaynak, resmi müzakerelere dair konularda barış sürecinin altı ana başlığı altında kapsamlı bir bilgi kaynağı sunmayı hedeflemektedir. Rehber, önemli belgelere kolay erişim sağlamanın yanı sıra, yıllar boyunca barış müzakerelerinin çeşitli dönemlerinde müzakere edilen önemli konularla ilgili belgelerin ana hükümlerinden alıntılar yapmaktadır. KDF Bilgi Formları & Bilgi Grafikleri, kullanıcıların her başlık altında müzakerelerin gelişimini takip etmelerine ve aynı zamanda farklı aşamalarda konularla ilgili yaklaşımları karşılaştırmalarına ve kıyaslamalarına olanak tanımaktadır.

Rehberdeki tüm bilgilerin kaynağı halka açık orijinal belgelerdir (yani geçmiş planlar, yakınlaşmalar, anlaşmalar, raporlar vs.).

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık