AktüelMedya Odası“Kıbrıs meselesi yasa dışı servetin yolu kapanmasın diye önemli”

Gazeteci Erk Acarer, Kıbrıs’ın kuzeyindeki ilişkileriyle ilgili yeni bir tweet serisi hazırlayarak, Kıbrıs meselesinin yasa dışı servet yolunun kapanmaması ve Türkiye’nin bu anlamdaki önemli ayağının kırılmaması nedeniyle önemli olduğunu ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 2, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Gazeteci Erk Acarer, Kıbrıs’ın kuzeyindeki ilişkileriyle ilgili yeni bir tweet serisi hazırlayarak, Kıbrıs meselesinin yasa dışı servet yolunun kapanmaması ve Türkiye’nin bu anlamdaki önemli ayağının kırılmaması nedeniyle önemli olduğunu ifade etti. Acarer’in açıklamasında Serdar Denktaş’ın oğlu Rauf Denktaş’tan Yakın Doğu Üniversitesi Sahibi Suat Günsel’e kadar pek çok isim geçmesi ise dikkat çekti.

Acarer’in tweetleri şöyle:

1-Peker’in,2 Mayıs’ta başlayan ifşaları çürümüş bir sistemi gösterdi. Önemli siyasetçi ve bürokratlar ya da çocuklarını kumara alıştırılıyor,şantaj kasetleri çekiliyor.Sonunda iyice gayrimeşruya düşüp,kokain baronlarının emirleri altına giriyorlar. Siyaset böyle dizayn ediliyor.

2-Kıbrısın önemli lideri Rauf Denktaş’ın torunu ve yine Adanın önemli figürü Serdar Denktaş’ın oğlu da bu anaforda.(Torun Rauf Denktaş) 2 yönlü bir sistem,kriminal kişiler üzerinden şantajlar yapılıyor,aileler lekeleniyor,halk çocukları kumar uyuşturucu bataklığına sürükleniyor.

3-‘Vatanseverlik’ pazarlayıp, insan hayatlarını ve kendi ülkelerini satıyorlar. Halk açlığa boyun eğerken, bir avuç zümre, lüks ve şatafat içinde yaşıyor. Kıbrıs meselesi neden önemli? Yasa dışı servet yolu kapanmasın, Türkiye’nin bu anlamdaki önemli ayağı kırılmasın istiyorlar.

4-Bunun için de ellerinden geleni yapıyorlar. Ada’da Başbakan Saner’in istifası sonrası UBP’de hafta sonu kurultayı vardı. Binali Yıldırım neden kurultaya gitti ve siyasetin değişmesini niye FETÖ operasyonu diye değelendirdi? Kendini feshetmiş başbakan niye bu işlerle ilgilenir?

5-Kıbrıs’taki meslektaşlarımızdan edindiğimiz bilgiler şöyle: “Erdoğan ve AKP UBP Başkanı seçilen Faiz Sucuoğlu’nu istemiyor ve çok bozuklar. Sucuoğlu ‘Erdoğan beni aradı ve tebrik etti’ dedi. Ama asıl Tatar ile konuşurken Sucuoğlu’na da telefonu uzatmıştı. Özel tebrik değildi…”

6-“Yani AKP merkezli ayak kaydırma oyunları devam edecek gibi duruyor. Bu arada Halil Falyalı’yı da hala cezaevine gönderemediler.Fizik tedavi gibi saçma bir sebeple günlerdir hastanede tutuluyor.Hatta Yakın Doğu Hastanesi’ne (özel üniversite) gönderildiği ileri sürülüyor.

7-Hastane sahibi dünya zenginler listesine giren tek Kıbrıslı Suat Günsel. AKP’nin has adamlarından. Ada siyasetine yön veren diğer isim.”Kıbrıstan Suriyeye,Türkiye’nin müdahil olduğu her yere uzanan, kurdukları kirli sistemi anlamak önemli!Bu sistemin bitmesinin ise tek yolu var!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık