AktüelMedya OdasıKIBRIS Medya Grubu’nda istifa depremi

KIBRIS Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay ile Yazı İşleri Müdürü Emin Akkor, kurumdan istifa etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 9, 2019
Djumba Hotel & Cafe

KIBRIS Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay ile Yazı İşleri Müdürü Emin Akkor, kurumdan istifa etti.

Uzun süredir ekonomik sorunlarla boğuşan KIBRIS Medya Grubu’nda istifa depremi yaşanıyor. 20 yılı aşkın süredir kurumda görev yapan Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay ve yaklaşık iki yıldır Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Emin Akkor’un geçtiğimiz günlerde kurumdan istifa ettiği öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs’ın edindiği bilgilere göre, istifaların yeni yıldan itibaren geçerli olacağı, bu sürede KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir’in ise boşalan pozisyonlara yeni isimler arayacağı öğrenildi.

Asil Nadir’in Baturay ve Akkor’dan istifalarını Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar askıya almalarını talep ettiği de belirtilirken, talebin reddedildiği öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft