koronavirusKıbrıs Medya Grubu’nda işçi kıyımı!

Adı sürekli iş yasası ihlalleriyle anılan ve mahkemede devam eden birçok davası bulunan Kıbrıs Medya Grubu'nda yine işçi kıyımı yaşanıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 4, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Adı sürekli iş yasası ihlalleriyle anılan ve mahkemede devam eden birçok davası bulunan Kıbrıs Medya Grubu’nda yine işçi kıyımı yaşanıyor.

Kıbrıs Medya Grubu’nda birçok işçinin işten çıkarıldığı öğrenildi. Aralarında 20 senelik çalışanların da bulunduğu Kıbrıs Medya Grubu’nda edinilen bilgiye göre en az 15 kişinin işine son verildi.

Koronavirüs salgınını fırsat bilen Medya Grubu yöneticileri, çalışan işçilerin maaşlarından da %30 civarında kesinti yaptı.

Basın Emekçileri Sendikası Başkanı Ali Kişmir GazeddaKıbrıs’a yaptığı açıklamada, kurumun sendika ile Toplu İş Sözleşmesi olmasına rağmen, yine usulsüz bir şekilde ve sendikaya danışmadan böyle bir kararı aldığını ifade ederek, hükümetin bu konuyu gündemine almaya çok geç kaldığını belirtti.

Kişmir, basın sektöründe çalışan emekçileri sokağa atmanın “vefasızlık ve vicdansızlık” olduğunu da kaydetti.

Kıbrıs Gazetesi Sosyal Medya hesabından dün yayımlanan bir çalışmada, bu zor günlerde çalışan tüm çalışanlara teşekkür edilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık