AktüelEkonomi PolitikKıbrıs Medya Grubu kendi sendikasını kurduğunu itiraf etti

Kıbrıs Medya Grubu'nun patronları Asil Nadir ve Nur Nadir, kendi sendikalarını kurduklarını itiraf etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 19, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Medya Grubu’nun patronları Asil Nadir ve Nur Nadir, kendi sendikalarını kurduklarını itiraf etti. Bugün Kıbrıs Gazetesi’nde yayımladıkları bir ilan ile sendikayı kurduklarını ilan eden patronlar, işçileri adına açıklama yaparak Basın Emekçileri Sendikası’nın yönetim şekli ve amacından tamamen saptığını iddia etti.

Kıbrıs Medya Grubu’nda sarı sendika kuruldu. Kurum patronları Asil Nadir ve eşi Nur Nadir tarafından kurulan sendikanın ardından, işçiler zorla Basın Emekçileri Sendikası’ndan istifa ettirilmeye çalışılıyor. Konuyla ilgili bugün Kıbrıs Gazetesi’nden ilan veren Kıbrıs Medya Grubu patronları, işçilerin adına bir açıklama yaparak, harekete siyaset bulaştırmayacaklarını, işçi ve işverenin yasal haklarını koruyarak yollarına emin adımlarla devam edeceklerini bildirdi.

Asil Nadir’in Büyük Britanya’dan adaya döndüğü günden beri, Nur Nadir’in kuruma dönmesiyle birlikte işçi haklarında ciddi gerilemeler yaşayan kurum hakkında, gerek haksız fesih, gerek mobbing dolayısıyla birçok dava açılmış durumda.

Geçtiğimiz haftalarda Basın Emekçileri Sendikası’nın kurulacak sendikanın Toplu İş Sözleşmesi hakkının olmadığını duyurmasının ardından, kurum üyeleri istifaya zorlamaya başladı. Zorla imzalatılan istifa kağıtları ise geçtiğimiz gün kurumun Personel İşleri Müdürü tarafından sendikaya teslim edilmiş ancak istifaların tamamı reddedilmişti.

Sendikalar Mukayyidi ve hükümetin konuyla ilgili derin sessizliği devam ediyor. Basın Emekçileri Sendikası’nın gerek hükümet yetkilileri, gerekse sendikalar mukayyidi ile yaptığı temaslar henüz bir sonuç vermedi.

İşte konuyla ilgili yapılan duyuru:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık