AktüelMedya Odası“Kıbrıs Medya Grubu, AKP’nin kirli havuz medyasının bir parçasıdır”

Sol Hareket, gazeteci örgütlerinin yarın düzenleyeceği eyleme destek belirterek, tüm halkı eyleme katılmaya davet etti. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 28, 2021
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Sol Hareket, gazeteci örgütlerinin yarın düzenleyeceği eyleme destek belirterek, tüm halkı eyleme katılmaya davet etti. Açıklama şöyle:

Kıbrıs Medya Grubu’nun sahibi Nur Nadir’in, gazeteciler, siyasiler ve halkımızın çözüm yanlısı büyük çoğunluğuna, hakaret ve ağır suçlamalar yöneltmesini şiddetle protesto ediyoruz.

Bir medya patronunun, sözde gazeteciliğe soyunarak, savurduğu hakaret ve ağır suçlamalar, yalnızca etik değerleri ayaklar altına almamış aynı zamanda da bir suç unsuru oluşturmaktadır.

Nadir ve Kıbrıs Medya Grubu, AKP’nin kirli havuz medyasının bir parçası haline gelmiş, barıştan, demokrasiden, adalet ve eşitlikten yana olanları aşağılama, tehdit etme ve hedef gösterme rolüne soyunmuştur. Bunun yanında, onlarca emekçinin hakkını gasp eden, tehdit ve şantajla emekçilere baskı uygulayan, statükodan yana taraf olan bu anlayış karşısında asla geri adım atılmamalıdır.

Halkımızın sandığa giden %48’lik kesimine “fetöcülük” suçlaması ile saldırmak ağır ve temelsiz bir itamdır. Bu itamı ne biz ne de %48’lik kesim kabul etmemekte, itamın sahibine geri iade etmektedir.

Kalem kılıçtan daha keskindir. Kalemlerimizi kırdırmayacağız. Özgür, bağımsız ve kişilikli gazeteciler ve gazetecilerin yanında durmaya devam edeceğiz.

Tüm ilerici ve demokrasi güçlerini, halkımızı Kıbrıs Medya Grubunu ve temsil ettiği anlayışı boykot etmeye çağırıyoruz.

Basın-Sen ve gazetecilerin yarın düzenleyeceği eylemi desteklediğimizi belirtir, tüm halkımızı katılmaya çağırırız.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..