AktüelMüzakerelerKıbrıs Konferansı’nda AB’yi Frans Timmermans Temsil Edecek

28 Haziran’da İsviçre’nin Crans Montana bölgesinde devam edecek olan Kıbrıs Konferansı’nda Avrupa Birliği’ni Avrupa Komisyonu’nun Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans temsil edecek. Fileleftheros gazetesi “AB: Ankara’nın Seçilmiş Kişisiyle… Timmermans Crans-Montana’da – Anastasiadis Tusk’tan Destek İstedi” başlıklarıyla yayımladığı haberinde, “Ankara’nın seçilmişi” olduğu yorumunda bulunduğu Avrupa Komisyonu’nun Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans’ın, AB’yi Crans Montana’daki Konferans’ta temsil edeceğini, öte yandan Timmermans’a Avrupa Komisyonu Yapısal Reformları Destekleme Sorumlusu Maarten Verwey ile anayasa uzmanı Pieter Van Nuffel’in eşlik edeceğini yazdı....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 22, 2017
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

28 Haziran’da İsviçre’nin Crans Montana bölgesinde devam edecek olan Kıbrıs Konferansı’nda Avrupa Birliği’ni Avrupa Komisyonu’nun Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans temsil edecek.

Fileleftheros gazetesi “AB: Ankara’nın Seçilmiş Kişisiyle… Timmermans Crans-Montana’da – Anastasiadis Tusk’tan Destek İstedi” başlıklarıyla yayımladığı haberinde, “Ankara’nın seçilmişi” olduğu yorumunda bulunduğu Avrupa Komisyonu’nun Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans’ın, AB’yi Crans Montana’daki Konferans’ta temsil edeceğini, öte yandan Timmermans’a Avrupa Komisyonu Yapısal Reformları Destekleme Sorumlusu Maarten Verwey ile anayasa uzmanı Pieter Van Nuffel’in eşlik edeceğini yazdı.

Gazete, Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker’in, dün Anastasiadis’e, Timmermans’ın AB’yi Kıbrıs Konferansında temsil edeceğini, aynı zamanda bir mektup göndererek, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’i durumdan haberdar ettiğini söylediğini de aktardı.

Gazete tarafından daha önce “ifşa edildiği” üzere, “Timmermans’ın, Türkiye’nin gümrük birliğinin iyileştirilmesi ve vize serbestisi konusunda istişarelerin başlaması amacıyla, AB-Türkiye ilişkilerinin ileriye götürülmesinde koordinatör rolü üstlenecek kişi olarak, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker’in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a vermiş olduğu ‘gizli’ yol haritasına değindiğini” yazan gazete, Timmermans’ın, göç konusuna ilişkin olarak Ankara’yla olan anlaşmanın mimarı olarak addedildiğini öne sürdü.

Timmermans’ın, Erdoğan hükümetinden çok takdir aldığını kaydeden gazete, Juncker’in, Erdoğan hükümetiyle “Gerekli kimyaya sahip olmadıklarından bahsedilen” Genişlemeden Sorumlu Komiser Johannes Hahn ve Yüksek Komiser Federica Mogherini’nin eylemlerini kısıtlamasının sebebinin, bu olduğu yorumunda da bulundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık