AktüelGazedda'nın GündemiKıbrıs için dramatik gün!

"Kıbrıs için çok zor bir gün. Bütün devlet mekanizması ayakta."
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 3, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs için dramatik gün!

Trodos’un Limasol’a bağlı Arakapa bölgesinde başlayan ve şiddetli rüzgarla bölgeye yayılan yangın Limasol, Larnaka ve Lefkoşa’ya bağlı bölgeleri tehdit ediyor.

Arakapa’da başlayan yangın Ayio Vavatsinia köyüne doğru ilerliyor. Arakapas, Eptagonia, Sikopetra, Melini, Odu, Farkamas ve Ayio Vavatsinia köyleri boşaltıldı.

Yangın geride yanan ormanlar ve yerleşim bölgeleri bırakmaya devam ediyor.

Kıbrıs Cumhuriyeti AB’den ve İsrail’den yardım istedi. Yunanistan yangınla mücadele için Canadair CL-415 tipi iki uçağı yola çıkardı.

Anastasiadis: Kıbrıs için zor bir gün!

Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada önceliklerinin insan hayatı kaybetmemek olduğunu belirterek “Kıbrıs için zor bir gün” ifadelerini kullandı.

Anastasiadis’in açıklaması:

Kıbrıs için çok zor bir gün. Bütün devlet mekanizması ayakta. Öncelik insan hayatını kaybetmemek. İtfaiye uçaklarının gönderilmesine şimdiden yanıt verdikleri için Yunanistan ve İsrail’e teşekkür ediyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık