EkonomiKıbrıs Havayolları Yeniden Doğdu

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 1, 2016
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs Havayolları (Cyprus Airways) yeniden doğdu. İlk uçağını alan şirket yeniden havaya dönmeye hazırlanıyor.

Yapılan ilgili açıklamada, şirketin ilk filo uçağını aldığı belirtildi. Söz konusu uçağın Airbus A319 modeli olduğu, şirketin yeni renklerini taşıdığı ve bugün Larnaka havaalanına indiği duyuruldu.

Şirketin yeni formu ve logosu İngiliz Landor Ajansı tarafından üstlenildi. Şirketin yeni renkleri pastel tonlardan oluşmaktadır: gövdenin alt kısmında kullanılan ana renk, “Gök mavisi”  Akdeniz renklerini canlandırmaktadır.

Kıbrıs Cumhuriyeti ana sembolü olan ve Kıbrıs bayrağında da bulunan zeytin sembolü uçağın kuyruk tarafına ve motorlarına yerleştirildi. Gövde, Kıbrıs Havayollarının adını ve Kıbrısla bağlantılı olan muflon sembolü taşıyor.

Kıbrıs Havayolları’nın 2015 yılının Ocak ayında resmen kapatılmasının ardından 2016 Temmuz’unda Rus Grubu S7’ye ait “Charlie Airlines Ltd’’ Şirketi on yıllığına Kıbrıs havayollarının ticari adını kullanım hakkı kazanmıştı.

Maliye Bakanı Harris Georgiades ve “Charlie Airlines Ltd”e göre, Kıbrıs havayollarının merkezi Larnaka havaalanında olacak ve Airbus A319 filosuyla Avrupa ve Orta Doğu’ya tarifeli uçuşlar gerçekleştirecek.

Bu dönemde,  şirketin yönetim ve personeli operasyonel planları bitirmeye çalışıyorlar. 2016 yılı sonunda, şirket, bilet satımlarına başlamak amacıyla Kıbrıs Hava Operatör Sertifikası almayı bekliyor.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©