EkonomiKıbrıs Havayolları Yeniden Doğdu

Kıbrıs Havayolları (Cyprus Airways) yeniden doğdu. İlk uçağını alan şirket yeniden havaya dönmeye hazırlanıyor. Yapılan ilgili açıklamada, şirketin ilk filo uçağını aldığı belirtildi. Söz konusu uçağın Airbus A319 modeli olduğu, şirketin yeni renklerini taşıdığı ve bugün Larnaka havaalanına indiği duyuruldu. Şirketin yeni formu ve logosu İngiliz Landor Ajansı tarafından üstlenildi. Şirketin yeni renkleri pastel tonlardan oluşmaktadır: gövdenin alt kısmında kullanılan ana renk, “Gök mavisi”  Akdeniz renklerini canlandırmaktadır. Kıbrıs Cumhuriyeti ana sembolü olan ve Kıbrıs bayrağında...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 1, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Havayolları (Cyprus Airways) yeniden doğdu. İlk uçağını alan şirket yeniden havaya dönmeye hazırlanıyor.

Yapılan ilgili açıklamada, şirketin ilk filo uçağını aldığı belirtildi. Söz konusu uçağın Airbus A319 modeli olduğu, şirketin yeni renklerini taşıdığı ve bugün Larnaka havaalanına indiği duyuruldu.

Şirketin yeni formu ve logosu İngiliz Landor Ajansı tarafından üstlenildi. Şirketin yeni renkleri pastel tonlardan oluşmaktadır: gövdenin alt kısmında kullanılan ana renk, “Gök mavisi”  Akdeniz renklerini canlandırmaktadır.

Kıbrıs Cumhuriyeti ana sembolü olan ve Kıbrıs bayrağında da bulunan zeytin sembolü uçağın kuyruk tarafına ve motorlarına yerleştirildi. Gövde, Kıbrıs Havayollarının adını ve Kıbrısla bağlantılı olan muflon sembolü taşıyor.

Kıbrıs Havayolları’nın 2015 yılının Ocak ayında resmen kapatılmasının ardından 2016 Temmuz’unda Rus Grubu S7’ye ait “Charlie Airlines Ltd’’ Şirketi on yıllığına Kıbrıs havayollarının ticari adını kullanım hakkı kazanmıştı.

Maliye Bakanı Harris Georgiades ve “Charlie Airlines Ltd”e göre, Kıbrıs havayollarının merkezi Larnaka havaalanında olacak ve Airbus A319 filosuyla Avrupa ve Orta Doğu’ya tarifeli uçuşlar gerçekleştirecek.

Bu dönemde,  şirketin yönetim ve personeli operasyonel planları bitirmeye çalışıyorlar. 2016 yılı sonunda, şirket, bilet satımlarına başlamak amacıyla Kıbrıs Hava Operatör Sertifikası almayı bekliyor.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık