AktüelPolitikaKIBRIS Gazetesi, TC’nin istediği adayı destekleyecek!

Bağımsız olmayan medya, 2020’nin Nisan ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde safını belirlemeye başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 29, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Bağımsız olmayan medya, 2020’nin Nisan ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde safını belirlemeye başladı.

Daha önce Türkiye’de gerçekleşen referandum öncesinde bazı gazeteler ile birlikte gazetenin manşetinden “Evet Kıbrıs Kazanacak” manşeti ile çıkan KIBRIS Gazetesi, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Türkiye’nin belirleyeceği adayı desteklemeye hazırlanıyor.

KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir’in geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı ile görüştüğü ortaya çıktı.

Gazedda Kıbrıs’ın elde ettiği bilgilere göre, TC Başkan Yardımcısının Asil Nadir ile yaptığı görüşmede hükümet ve bir bahis patronu ile bir araya geldiği ve görüşmede 300 bin TL’lik meblağ karşılığında KIBRIS Gazetesi’nde anketler yayınlamasını istediği öğrenildi.

Asil Nadir’in ise yapılan görüşme sonrasında gazetede yazan köşe yazarları ile bir toplantı yaparak seçimde Başbakan Ersin Tatar’ın destekleneceğini ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay hakkında da herhangi bir yazı yazılmamasını emrettiği öğrenildi.

İngiltere’de süren Polly Peck davasından hüküm giyen Asil Nadir, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesi sonucu 2016 yılında cezasının tamamını çekmeden serbest bırakılarak Erdoğan’ın gözetiminde serbest bırakılmıştı.

Öte yandan, KIBRIS Medya Grubu’nun Cumhurbaşkanlığı seçiminde desteklemesi beklenen Başbakan Ersin Tatar’la Asil Nadir’in Polly Peck sürecinden yakın bir ilişki içinde olduğu ve Ersin Tatar’ın düzenli olarak Asil Nadir’i makamında ziyaret ettiği de öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık