AktüelPolitikaKIBRIS Gazetesi, TC’nin istediği adayı destekleyecek!

Bağımsız olmayan medya, 2020’nin Nisan ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde safını belirlemeye başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 29, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Bağımsız olmayan medya, 2020’nin Nisan ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde safını belirlemeye başladı.

Daha önce Türkiye’de gerçekleşen referandum öncesinde bazı gazeteler ile birlikte gazetenin manşetinden “Evet Kıbrıs Kazanacak” manşeti ile çıkan KIBRIS Gazetesi, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Türkiye’nin belirleyeceği adayı desteklemeye hazırlanıyor.

KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir’in geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı ile görüştüğü ortaya çıktı.

Gazedda Kıbrıs’ın elde ettiği bilgilere göre, TC Başkan Yardımcısının Asil Nadir ile yaptığı görüşmede hükümet ve bir bahis patronu ile bir araya geldiği ve görüşmede 300 bin TL’lik meblağ karşılığında KIBRIS Gazetesi’nde anketler yayınlamasını istediği öğrenildi.

Asil Nadir’in ise yapılan görüşme sonrasında gazetede yazan köşe yazarları ile bir toplantı yaparak seçimde Başbakan Ersin Tatar’ın destekleneceğini ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay hakkında da herhangi bir yazı yazılmamasını emrettiği öğrenildi.

İngiltere’de süren Polly Peck davasından hüküm giyen Asil Nadir, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesi sonucu 2016 yılında cezasının tamamını çekmeden serbest bırakılarak Erdoğan’ın gözetiminde serbest bırakılmıştı.

Öte yandan, KIBRIS Medya Grubu’nun Cumhurbaşkanlığı seçiminde desteklemesi beklenen Başbakan Ersin Tatar’la Asil Nadir’in Polly Peck sürecinden yakın bir ilişki içinde olduğu ve Ersin Tatar’ın düzenli olarak Asil Nadir’i makamında ziyaret ettiği de öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©