İnsanKıbrıs, ENNHRI Genel Kurulu’na Katıldı

İnsan Hakları Kurumları Avrupa Ağı (ENNHRI) Genel Kurulu’nda iltica ve göç alanlarında, engelli hakları, ekonomik ve sosyal haklar ile üyelerinin son eylemleri tartışıldı. Toplantıya Kıbrıs Cumhuriyeti Ombudsperson Dairesi’ni temsilen  İnsan Hakları ve Ayrımcılık Karşıtı Bölüm Başkanı Aristos Tsiartas katıldı. Genel Kurul çalışmaları sırasında konuşan Tsiartas, Kıbrıs’ta “Ombudsperson ve İnsan Hakları Komiseri kurumunun, bağımsız ulusal insan hakları akreditasyonu, Kıbrıs’ta insan haklarının geliştirilmesi ve sağlanması için önemli bir yapıdır” dedi. 27 – 28 Ekim tarihlerinde Zagreb’de gerçekleştirilen Genel...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

İnsan Hakları Kurumları Avrupa Ağı (ENNHRI) Genel Kurulu’nda iltica ve göç alanlarında, engelli hakları, ekonomik ve sosyal haklar ile üyelerinin son eylemleri tartışıldı. Toplantıya Kıbrıs Cumhuriyeti Ombudsperson Dairesi’ni temsilen  İnsan Hakları ve Ayrımcılık Karşıtı Bölüm Başkanı Aristos Tsiartas katıldı.

Genel Kurul çalışmaları sırasında konuşan Tsiartas, Kıbrıs’ta “Ombudsperson ve İnsan Hakları Komiseri kurumunun, bağımsız ulusal insan hakları akreditasyonu, Kıbrıs’ta insan haklarının geliştirilmesi ve sağlanması için önemli bir yapıdır” dedi.

27 – 28 Ekim tarihlerinde Zagreb’de gerçekleştirilen Genel Kurul’da ayrıca 2017 için öncelikler ve eylemler belirlendi.

ENNHRI, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi gibi kurumsal misyonları olan Avrupa’daki tüm ulusal örgütlerden oluşmaktadır.

Genel Kurula, BM, AB, AGİT, Avrupa Parlamentosu, Uluslararası Hâkimler ve Uluslararası Af Örgütü Komitesi temsilcileri de katılıyor.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık