AktüelPolitikaKıbrıs, Doğu Akdeniz’deki yeraltı kaynakları için Lahey Adalet Divanı’na başvurdu

Türkiye ile Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları konusunda gerginlik yaşayan Kıbrıs Cumhuriyeti, konuyu Lahey Adalet Divanı'na taşıdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 5, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis,  Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kendi egemenlik haklarını korumak amacıyla Uluslararası Lahey Adalet Divanı’na başvurduğunu söyledi.

Türkiye ile Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmaları konusunda uzun süredir gerginlik yaşayan Kıbrıs Cumhuriyeti, konuyu Lahey Adalet Divanı’na taşıdı. 

Lefkoşa’da “Kıbrıs: Enerji satranç tahtasında atılacak sonraki adımlar” konulu 7. Enerji Sempozyumu’nun açılışına katılmadan önce gazetecilerin, Kıbrıs’ın Türkiye ile ilgili Uluslararası Lahey Adalet Divanı’ndan beklentilerinin ne olduğu ile ilgili bir sorusuna Anastasiadis, “Kıbrıs’ın egemenlik haklarını korumayı hedefliyoruz” yanıtını verdi.

Anastasiadis, “Kıbrıs’ın egemenlik haklarını korumak amacıyla, söylediğimiz gibi, elimizdeki tüm meşru ve yasal silahları kullanacağız, tüm uluslararası forumları, tüm uluslararası organizasyonları kullanacağız. Uluslararası Lahey Adalet Divanı’na başvurumuz söz konusu amacımıza hizmet ediyor” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©