AktüelPolitikaKıbrıs, Doğu Akdeniz’deki yeraltı kaynakları için Lahey Adalet Divanı’na başvurdu

Türkiye ile Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları konusunda gerginlik yaşayan Kıbrıs Cumhuriyeti, konuyu Lahey Adalet Divanı'na taşıdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 5, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis,  Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kendi egemenlik haklarını korumak amacıyla Uluslararası Lahey Adalet Divanı’na başvurduğunu söyledi.

Türkiye ile Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmaları konusunda uzun süredir gerginlik yaşayan Kıbrıs Cumhuriyeti, konuyu Lahey Adalet Divanı’na taşıdı. 

Lefkoşa’da “Kıbrıs: Enerji satranç tahtasında atılacak sonraki adımlar” konulu 7. Enerji Sempozyumu’nun açılışına katılmadan önce gazetecilerin, Kıbrıs’ın Türkiye ile ilgili Uluslararası Lahey Adalet Divanı’ndan beklentilerinin ne olduğu ile ilgili bir sorusuna Anastasiadis, “Kıbrıs’ın egemenlik haklarını korumayı hedefliyoruz” yanıtını verdi.

Anastasiadis, “Kıbrıs’ın egemenlik haklarını korumak amacıyla, söylediğimiz gibi, elimizdeki tüm meşru ve yasal silahları kullanacağız, tüm uluslararası forumları, tüm uluslararası organizasyonları kullanacağız. Uluslararası Lahey Adalet Divanı’na başvurumuz söz konusu amacımıza hizmet ediyor” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık