AktüelEkonomi PolitikKıbrıs Cumhuriyeti’ne 46 milyon Euro’luk fon

AB Komisyonu, İspanya, İtalya ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ne, Avrupa Sosyal Fonu’ndan ek ödeme yapılmasını onayladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 7, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

AB Komisyonu, İspanya, İtalya ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ne,  Avrupa Sosyal Fonu’ndan ek ödeme yapılmasını onayladı.

Fileleftheros ve diğer gazeteler, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi amacıyla AB’den ek ödenek alacağını, İspanya, İtalya ve  Kıbrıs için toplam 2 milyar 700 milyon Euro onaylandığını yazdılar.

Gazete, Kıbrıs’ın alacağı miktarın 46 milyon 400 bin Euro olduğunu belirtirken söz konusu ödeneğin özellikle işsizliğin azaltılması, yeni iş imkanlarının yaratılması ve orta ölçekli işletmelerin destelenmesi amaçlı kullanılacağını vurguladı.

Öte yandan gazete bir diğer haberinde, Rum İstatistik Enstitüsü’nün dün açıkladığı verilere göre Tüketici Fiyatları Endeksi’nin Temmuz ayında yüzde 0,11 artışla 102,50’ye yükselirken, enflasyon oranının ise yüzde 4 olarak kaydedildiğini yazdı.

Gazete, geçen yılın aynı ayına göre en yüksek artışın yüzde 33,9’la elektrik ve yüzde 19,9’la akaryakıt fiyatlarında olduğunu vurguladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık