koronavirusKıbrıs Cumhuriyeti’nde vaka sayılarında düşüş eğilimi sürüyor

Alithia gazetesi dün açıklanan 21 yeni vakayla birlikte, Kıbrıs Cumhuriyeti'ndeki korona virüsü vakalarındaki düşüş eğiliminin sürdüğünün gözlemlendiğini yazdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 12, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Alithia gazetesi dün açıklanan 21 yeni vakayla birlikte, Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki korona virüsü vakalarındaki düşüş eğiliminin sürdüğünün gözlemlendiğini yazdı.

Gazete, yetkililerin, her ne kadar vaka sayılarında düşüş eğilimi görülse de, tedbirlerin kesinlikle hafifletilmeyeceğini çünkü her an vaka sayısında yeniden patlama yaşanabileceğini vurguladığını kaydetti.

Habere göre, Kıbrıs Cumhuriyeti’nde dün 811 test yapıldı; saptanan 21 vakadan 10’unun pozitif vakalarla temaslı olduğu, birinin seyahat öyküsü bulunduğu ve 10’unun da virüsü nerden kaptığının araştırıldığı açıklandı.

20 bin çalışanın testlerine başlandı

Gazete, bir başka haberinde de, kamu sektörü, özel sektör ve Milli Muhafız Ordusu’nda görev yapan 20 bin personele dün itibarıyla test yapılmaya başlandığını ve bu çalışmanın 20 gün içerisinde tamamlanmasının öngörüldüğünü yazdı.

20 bin testin dağılımının, epidemiyolojik veriler zemininde yapıldığını kaydeden gazete, önceliğin halka hizmet veren market çalışanları, fırıncılar, banka memurları, postane çalışanları ve benzinciler gibi kişilere verildiğini belirtti.

Çin’den ikinci yardım dün ulaştı

Gazete, bir başka haberinde de, Çin’den Kıbrıs Cumhuriyeti’ne yapılan ikinci tıbbi malzeme yardımının dün ulaştığını bildirdi.

Haberde, tıbbi malzeme yardımı içerisinde cerrahi maske, yüksek koruyuculuğu bulunan maske, özel gözlük, swap çubukları ve koruyucu giysilerin bulunduğu yaklaşık 9 ton malzeme bulunduğu belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık