AktüelEkolojiKıbrıs Cumhuriyeti’nde kırmızı uyarı yayınlandı

Kıbrıs Cumhuriyeti'ndeki yetkililer, yüksek sıcaklıklara bağlı ağır orman yangınları riski nedeniyle kırmızı uyarı yayınladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 4, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki yetkililer, yüksek sıcaklıklara bağlı ağır orman yangınları riski nedeniyle kırmızı uyarı yayınladı.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde yayınlanan yangın uyarısı, bugün 16:00’ya kadar geçerli olacak. Yapılan duyuruda hava sıcaklığının 42 dereceye kadar çıkacağı da duyurulurken, kıyı bölgelerde sıcaklıkların daha düşük olmasının beklendiğini kaydetti.

Öte yandan, Orman Dairesi, orman yangınları için yüksek risk olduğunu söyledi ve alarm seviyesini kırmızıya yükseltti. Halkı yangına neden olabilecek herhangi bir faaliyetten kaçınmaya çağırdı.

Sıcak havanın Pazar günü de devam etmesi beklenirken, Pazartesi ve Salı günleri kademeli bir düşüş yaşanabileceği kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık