koronavirusKıbrıs Cumhuriyeti’nde kayıtlı işsiz oranı Nisan 2020’de %28.6 oldu

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde koronavirüsü hastalığının yayılmasının sınırlandırılması için Mart 2020 ortasından bu yana uygulamaya konan tedbirlerden iş piyasasının ağır biçimde etkilenmesi ve işyerlerinin faaliyetlerinin geçici olarak durdurulmasıyla kayıtlı işsiz oranı Nisan 2020’de yıllık %41 oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 9, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB
Geleceğe İlham Ver

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde koronavirüsü hastalığının yayılmasının sınırlandırılması için Mart 2020 ortasından bu yana uygulamaya konan tedbirlerden iş piyasasının ağır biçimde etkilenmesi ve işyerlerinin faaliyetlerinin geçici olarak durdurulmasıyla kayıtlı işsiz oranı Nisan 2020’de yıllık %41 oldu.

2020’nin bir önceki ayıyla karşılaştırıldığında kayıtlı işsiz sayısı %8,5 arttı; Mart 2020’de 26.353 olan işsiz sayısı Nisan 2020’de 28.591’e yükseldi.

Mevsime uyumlu veriler esasında, kayıtlı işsiz sayısı, Nisan 2019’la karşılaştırıldığında Nisan 2020’de %36,5 artış kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft