koronavirusKıbrıs Cumhuriyeti’nde 9 yeni vaka: Vaka sayısı 81 oldu

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde az önce yapılan açıklama ile ülkede 9 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiği duyuruldu. Yapılan açıklamanın ardındından güneyde toplam vaka sayısı 81'e yükseldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 21, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde az önce yapılan açıklama ile ülkede 9 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiği duyuruldu. Yapılan açıklamanın ardındından güneyde toplam vaka sayısı 81’e yükseldi.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs’ın güneyinde bugün 9 yeni koronavirüs vakasının ortaya çıktığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bugün tespit edilen 9 vakada 3 kişinin pozitif vaka ile temas ettiği, 1 kişinin bir havayollarında çalışan bir görevli olduğu, 1 kişinin Baf Hastanesi’nde çalıştığı ve 4 kişinin ise yurt dışından gelmiş olduğu ifade edildi.

Bakanlık açıklamasında, toplamda 13 vakanın Mağusa Hastanesi’nde tedavi altında olduğunu, bunların 3’ünün durumun ağır olmasına rağmen stabil bir durumda olduklarını, bir kişinin ise Lefkoşa Hastanesi’nde tedavi altında olduğu belirtildi.

Açıklanan son rakamlar sonrasında Kıbrıs genelinde rakamlar şöyle oldu:

Kıbrıs’ın kuzeyi: 34 vaka (3 taburcu)

Kıbrıs’ın güneyi: 81 vaka (5 taburcu)

Üsler Bölgesi: 3 vaka

Toplam: 118 vaka (8 taburcu)

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık